You are currently viewing Obrotnica stosowana w wózkach widłowych

Obrotnica stosowana w wózkach widłowych

W magazynach i firmach dystrybucyjno – logistycznych wykorzystywane są specjalistyczne maszyny ułatwiające układanie, rozpakowywanie, czy ładowanie towaru znajdującego się w opakowaniach zbiorczych. Najczęściej towar znajduje się na palecie.

Jak działają obrotnice do palet?

obrotnica do paletDuże ładunki wymagają profesjonalnego sprzętu, którym je przeniesiemy. Jednak nie każda maszyna sobie poradzi z takim samym produktem, ponieważ sprzęty wykorzystywane w magazynach, mają odmienne chwytaki, dzięki którym można precyzyjnie złapać ładunek. Obrotnica do palet jak sama nazwa mówi, umożliwia obracanie ich w każdą stronę. Jest to konieczna funkcja jeżeli chcemy przepakować daną paletę, lub połączyć na jednej towar znajdujący się na kilku paletach. Obrotnica jest częścią demontowaną, którą można założyć do wózka widłowego, ładowarki teleskopowej, czy do ciągnika rolniczego, ponieważ posiadają one podobne systemy łączeń i zaczepów. Obrotnica jest wyposażona w podwójne widełki znajdujące się na górze i dole, aby móc stabilnie utrzymywać załadunek. Z jednego boku znajduje się pewnego rodzaju zabezpieczająca łopatka, która podtrzymuje zawartość palety w momencie obracania jej. Inwerter palet, czyli obrotnica pozwala na zwiększenie wydajności pracy, ponieważ w szybki i łatwy sposób operator maszyny, jest w stanie przepakować paletę. Wcześniej musiało to robić kilku pracowników, ponieważ trzeba było rozładować paletę. Obrotnica pozwala na szybką zmianę wielkości palety z niestandardowej na popularne euro palety.

Głównym celem pracy w magazynie, jest maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni i efektywne wykonywanie obowiązków. Dzięki obrotnicy do palet, praca z nimi jest dużo szybsza i bardziej automatyczna. Może ona udźwignąć maksymalnie półtorej tony.