Dystrybucja paliw jest ważnym elementem pracy wielu firm transportowych i nie tylko. Zbiorniki na paliwo mogą być używane także w branży rolniczej czy budowlanej. Aby zapewnić stały dostęp do benzyny, oleju napędowego czy opałowego, właściciele firm decydują się na zakup zbiornika dwupłaszczowego. Nowoczesna konstrukcja zapewnia nie tylko szczelność, ale także wygodę nalewania paliwa do kanistrów czy samochodów.
Zbiornik na paliwo o konstrukcji dwupłaszczowej
Zbiornik tego typu jest niezwykle często używany także ze względu na fakt, iż bardzo łatwo jest zabrać go w trasę, używając w tym celu przyczepu dołączanej do samochodu, lub umieszczając zbiornik na pace samochodu lub ciężarówki. Zbiorniki na paliwo o nowoczesnej konstrukcji mają przede wszystkim wszelkiego rodzaju atesty, które zapewniają szczelność i bezpieczeństwo podczas przewożenia, jak i wtedy, gdy zbiornik już stoi w konkretnym miejscu. W wielu wypadkach zbiorniki tego typu mogą być zatem idealnym elementem, pozwalającym na dystrybucję paliwa na budowie, która jest prowadzona z dala od jakiejkolwiek stacji paliw. Zbiorniki produkowane zrazem z wężem i wskaźnikiem, są także często używane przez rolników, którzy mogą wykorzystywać je do tankowania maszyn rolniczych (traktorów, kombajnów czy innych pojazdów silnikowych). Dlatego zbiorniki na paliwo mogą być produkowane w wielu wersjach pojemnościowych.
Dwupłaszczowe zbiorniki to sprzęt, który zaspokoi oczekiwania każdego klienta. Dzieje się tak dlatego, iż mogą one być idealnym wyborem dla osoby, potrzebującej małego niezbyt dużego zapasu paliwa. Jednak zbiorniki tego typu są także wybierane przez firmy, które oczekują maksymalnej pojemności, która sięga nawet 10000L. Dzięki niej możliwe jest tankowanie samochodów ciężarowych.