You are currently viewing Blaty z corianu

Blaty z corianu

Zdecydowałam się na remont kuchni. Moja już była bardzo niefunkcjonalna i przestarzała. Chciałam zmienić dosłownie wszystko. Zarówno sprzęty elektroniczne jak i meble. Mieszkam w domu po babci i do tej pory nic nie było remontowane.

Niezniszczalny blat kuchenny 

blaty corianKażda gospodyni domowa zgodzi się ze mną, że dobrze zaprojektowana kuchnia ułatwia pracę. Gotowanie w niefunkcjonalnych kuchniach jest bardzo uciążliwe i sprawia wiele kłopotów. Mały roboczy blat jeszcze bardziej dezorganizuje pracę w kuchni. Wszystko trzeba przekładać z kąta w kąt. Gdy zaczęłam szukać inspiracji jak wyremontować kuchnię trafiłam na bloga, w którym autorka opisywała krok po kroku, z jakimi problemami się zmagała. Omawiała wszelkie perypetie i doradzała jakie materiały nadają się do kuchni i ułatwiają codzienne przygotowywanie posiłków. Jednym z tematów były kuchenne blaty. Ona sama bardzo zachwalała nowoczesne blaty corian. Corian to materiał bardzo odporny i trwały. Jest odporny zarówno na wodę jak i na środki chemiczne. Nie jest porowaty dlatego jest prosty w utrzymaniu. Oprócz tego można go kupić w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Dodatkowo blaty z corianiu można tak spasować, że tworzyć będą jedną powierzchnię. Materiał ten doskonale prezentuje się ze stalą nierdzewną, drewnem czy szkłem. Corian jest określany mianem materiału niemal niezniszczalnego. Blat odporny jest również na wysokie temperatury więc jeśli zdarzy się nam położyć bezpośrednio na powierzchnię gorący garnek to najprawdopodobniej nic się nie stanie. Materiał odporny jest również na ścieranie.

Zaletą corianu jest również bardzo duża swoboda w projektowaniu. Dzięki temu można dowolnie zaprojektować blat  niezależnie od miejsca montażu. Z pewnością spełniać on będzie swoją funkcję. Płyta z corianu może zatem płynnie przechodzić z blatu w zlewozmywak czy suszarkę do naczyń.