You are currently viewing Wykorzystanie frezarki w podologii

Wykorzystanie frezarki w podologii

Frezarka to niewielka maszyna, którą można znaleźć niemalże w każdym salonie kosmetycznym, lecz coraz więcej osób decyduje się na jej używanie w domowym zaciszu. Jest stosunkowo niedroga, a jej obsługi można w szybki sposób się nauczyć. Wiele profesjonalnych stylistek oferuje także kursy, które pomogą opanować ten sprzęt. Jednakże nie będzie on spełniał swoich podstawowych funkcji bez odpowiednio dobranych frezów. 

Sprawdzone frezy do zabiegów podologicznych 

delikatne frezy podologiczneFrezy podologiczne służą do usuwania problematycznych partii skóry na stopie lub paznokci. Na rynku można zakupić wiele rodzajów frezów, które ułatwią pozbywanie się zrogowaceń, opracowywania skóry pięt czy ściągnięcia lakieru hybrydowego, by ocenić stan paznokcia. Niektóre delikatne frezy podologiczne nadają się do opracowywania skórek w taki sposób, by nie uszkodzić macierzy paznokcia. Inne służą natomiast do wygładzania pięt lub podeszwy stopy. Dlatego też wybierając frezy podologiczne, trzeba wziąć pod uwagę to, do czego będą nam one służyć. Na rynku można znaleźć frezy diamentowe, z węglika spiekanego, kamienne, stalowe lub ceramiczne. Frezy diamentowe zwykle przeznaczone są do usuwania zrogowaceń oraz obrabiania skórek i paznokci. Frezy z węglika spiekanego są przeznaczone do profesjonalnego używania, ponieważ ich obsługa wymaga doświadczenia i wprawy. Służą one opracowaniu zgrubiałych paznokcie i zdejmowaniu akrylu, hybrydy czy żelu. Są bardzo trwałe. Frezy kamienne wykorzystywane są do wygładzania skóry, dlatego można zastosować je w opracowywaniu pięt. Frezy stalowe natomiast są idealne do usuwania zrogowaceń i odcisków. Rynek oferuje więc wiele rodzajów frezów, które można wykorzystać w profesjonalnym salonie, jak i w zaciszu domowym. 

Wybierając frezy, warto zastanowić się, do czego będą nam służyć. Jeśli mamy ogromne problemy ze skórą na stopach, zrogowaceniami czy wrastającymi paznokciami, lepiej wybrać się do sprawdzonego podologa niż próbować łagodzić objawy samemu. Podolog nie tylko nam pomoże, lecz także podpowie, co robić, by unikać powracających problemów.