You are currently viewing Jak działa bezpieczny samozamykacz?

Jak działa bezpieczny samozamykacz?

Wbrew pozorom zamykanie za sobą drzwi może mieć często duży wpływ na bezpieczeństwo naszego budynku. Im więcej osób w nim przebywa, tym ważniejsze jest to, żeby wszystko zostało odpowiednio przemyślane. Z takich powodów właśnie powstały proste urządzenia, które znacznie ułatwiają nam działanie w tych kwestiach, które są istotne.

Kiedy potrzebny będzie nam bezpieczny samozamykacz?

assa abloy samozamykaczeZe względu na poziom ochrony przeciwpożarowej w niektórych budynkach, wyznacza się specjalne strefy pożarowe, które powinny być od siebie odseparowane. Dokonuje się tego przede wszystkim przez instalację drzwi. Jako przykład weźmiemy tutaj klatkę schodową. Ma ona połączenie ze wszystkimi piętrami budynku. Gdy na jednym z nich wybuchnie pożar, musimy zablokować go na nim, aby możliwa była bezpieczna ewakuacja takiego budynku. Dopiero w takiej sytuacji uda się nam skutecznie rozwiązań problem związany z tym, żeby móc uciec z budynku. Zagrażał będzie nam jednak dym, przez którym ochronią nas zamknięte drzwi. Do tego właśnie potrzebne nam będą samozamykacze. Jeżeli interesuje nas firma Assa Abloy samozamykacze od tego producenta są w stanie skutecznie domknąć nawet ciężkie drzwi. Szczególnie często korzysta się z nich w sklepach i galeriach handlowych, lecz zastosowanie dla nich jest bardzo szerokie. Wszelkie lokale usługowe powinny posiadać takie mechanizmy, które znacznie poprawiają bezpieczeństwo.

W naszych biurach zamykanie się drzwi za nami to nie tylko wygoda, ale też wymogi i względy bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać. W ten sposób będziemy mogli bardzo skutecznie realizować posiadaną przez nas strategię związaną z bezpieczeństwem przeciwpożarowym. To nam pozwoli skuteczniej realizować zadania, jakie postawimy sobie jako administratorzy budynków.