You are currently viewing Higieniczne suszenie rąk – suszarki kieszeniowe

Higieniczne suszenie rąk – suszarki kieszeniowe

Publiczne toalety wyposażone są w podajniki ręczników papierowych, lub elektryczne suszarki do rąk. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale na pewno każde z nich jest bardziej higieniczne niż wywieszania w galeriach czy restauracjach tradycyjnych, bawełnianych ręczników. Stosunkową nowością są kieszeniowe suszarki do rąk.

Wyposażenie publicznych toalet – suszarki kieszeniowe do rąk

higieniczna suszarka kieszeniowa do rąkHigiena w toalecie jest podstawowym elementem, dlatego szuka się coraz zdrowszych rozwiązań w urządzaniu ich. Szczególną uwagą należy obdarzyć wystrój publicznych toalet. Jak zadbać o higienie w miejscu, z którego codziennie korzystają dziesiątki osób? Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dba się, by użytkownik miał jak najmniej cielesnego kontaktu z urządzeniami w publicznych toaletach. W tych miejscach montuje się automatyczne dozowniki mydła i krany, które wypuszczają strumień wody dzięki czujnikom ruchu. Gdyby każdy z użytkowników miał wycierać dłonie w standardowy materiałowy ręcznik, ten byłby w końcu cały przemoczony, a przede wszystkim brudny. Z tego względu w toaletach publicznych zamiast nich stosuje się suszarki. Higieniczna suszarka kieszeniowa do rąk to taka, w której zastosowano technologię zapobiegające namnażaniu się bakterii. Jednym z takich rozwiązań jest montaż filtru HEPA, który oczyszcza strumień powietrza suszący dłonie. Innym rozwiązaniem jest wyprodukowanie suszarki ze specjalnych materiałów zawierających jony srebra, które skutecznie uniemożliwiają rozwój bakterii na ich powierzchni.

Dzięki umocowaniu kieszeniowych suszarek do rąk na wysokości pasa są one wygodne i łatwe w obsłudze. Umożliwiają szybsze wysuszenie dłoni niż tradycyjne, wysoko podwieszane suszarki, które wypuszczały strumień ciepłego powietrza z góry. Zwykle suszarki kieszeniowe są też ekologiczne, nie zużywają wiele energii elektrycznej.