You are currently viewing Noże dla profesjonalnych survivalistów

Noże dla profesjonalnych survivalistów

Wygodne noże były podstawą wyposażenia każdego myśliwego i outdoorowca. Ilość ich zastosowań zależała bowiem wyłącznie od wyobraźni i potrzeby samego użytkownika, a w wielu przypadkach mogły z powodzeniem zastąpić kilkanaście innych narzędzi, jeśli tylko użytkownik posiadał umiejętności ich wykorzystania w praktyce.

Najlepsze noże do użytku w terenie

nóżNie każdy nóż spisywał się jednak dobrze w trudnych warunkach wypraw terenowych czy kilkudniowych polowań, gdzie wyposażenie wystawione było na działanie często niesprzyjających warunków pogodowych. Najlepszy nóż, wedle wielu weteranów terenowych, był nie tylko odporny na złamanie i stępienie, ale również na korozję i rdzę. Większość noży terenowych i użytkowych była więc bardzo łatwo rozpoznawalna, gdyż posiadała fabrycznie nałożoną warstwę materiału antykorozyjnego na ostrzu, często w charakterystycznym, czarnym kolorze. Wygoda pracy była równie ważnym wymaganiem, stawianym narzędziom przez survivalistów. Każdy nóż, który był polecany nowym outdoorowcom posiadał więc bardzo komfortowy uchwyt, zapewniający nie tylko pewny chwyt dłoni, ale również wygodę podczas wykonywania intensywnych prac w obozie czy w terenie. Niektóre zadania mogły ogromnie nadwyrężyć dłonie, zwłaszcza te które wymagały kilkugodzinnego nakładu pracy, dlatego też wygodny chwyt był jednym z najważniejszych elementów noża.

Ilość akcesoriów nie była już tak ważna jak jeszcze kilka lat temu, a wielu weteranów wypraw uważało, iż mniejsza ilość dodatków w narzędziu oznaczała mniejszą ilość elementów mogących ulec uszkodzeniu. Najbardziej popularnymi były więc te noże, które nie były wyposażane w żadne akcesoria, takie jak kompasy czy przestrzenie transportowe w chwytach, wyróżniając się za to ogromną trwałością i odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.