You are currently viewing Opony rowerowe – czy są istotne?

Opony rowerowe – czy są istotne?

 

Jazda rowerem może nam zrobić dużo przyjemności, ale żeby tak było, wszystkie elementy tego pojazdu muszą ze sobą dobrze współpracować. Wtedy przy pomocy naszych nóg będziemy w stanie ten pojazd rozpędzić do naprawdę imponujących prędkości. Żeby to robić, musimy najpierw dysponować właściwymi oponami rowerowymi, bo na rynku jest dużo różnych egzemplarzy.

Przyjrzyjmy się oponom rowerowym

opona rowerowa 28Dlaczego opony w przypadku takiego pojazdu mają bardzo duże znaczenie? Odpowiedź jest bardzo prosta i związana z tym, że to właśnie one mają bezpośredni kontakt z podłożem. Logiczne jest więc to, że materiał, z którego powstają, musi być odporny na proces ścierania. Producentowi również zależy na tym, aby użytkownik konkretnych opon był w stanie bez problemu pokonać na nich wiele kilometrów. Z pewnością to zrobi również dlatego, że taka opona może skutecznie amortyzować wiele wstrząsów powstających w trakcie jazdy. Opona rowerowa w rozmiarze 28″ pasuje do wielu modeli. Gdy mamy wątpliwości, zawsze możemy udać się z informacjami dotyczącymi naszego roweru do sklepu. Rozmiar i inne szczegóły często podane są bezpośrednio na konkretnej oponie, żeby z ich odnalezieniem nie było problemu. Jeżeli poruszamy się rowerem głównie po mieście, to możemy wybrać oponę ze standardowym bieżnikiem, bo na twardych powierzchniach jest ona doskonała. Szersza opona przyda nam się przede wszystkim, wtedy gdy wiemy, że będziemy podróżować na przykład po piasku lub innym grząskim terenie.

Dzięki oponom rowerowym przedostaniemy się nawet przez błoto. Głęboki bieżnik w tym przypadku sprawdzi się doskonale. Opony są zwykle znakomicie przystosowane do tego, aby można było je w razie potrzeby napompować. Szybko uzyskuje ona swój oryginalny kształt pod wpływem właściwego ciśnienia powietrza.