You are currently viewing Sprawdzone kasy fiskalne

Sprawdzone kasy fiskalne

Rozliczanie się za pomocą kasy fiskalnej jest obowiązkiem narzuconym odgórnie przez ustawę o podatku od towarów i usług. Zdecydowana większość firm handlowych i usługowych musi ją posiadać, choć są pewne wyjątki od tej reguły.

Jakie są modele kas fiskalnych?

kasy fiskalne białystokKażdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność na rzecz klientów indywidualnych nieprowadzących działalności gospodarczej, musi rejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej. Wyjątkiem są firmy, które w ciągu roku kalendarzowego nie osiągnęły dochodu w wysokości  dwudziestu tysięcy złotych lub  prowadzą wyłącznie działalność internetową, a zapłata jest realizowana w formie bezgotówkowej. Jeżeli musimy posiadać kasy fiskalne Białystok jest miastem, w którym znajdziemy przynajmniej kilka miejsc, w których je kupimy. Przeważnie są to oficjalni dystrybutorzy konkretnych producentów lub specjalistyczne sklepy specjalizujące się w sprzedaży takiego asortymentu. Znajdziemy w nich nie tylko kasy, ale również drukarki fiskalne i szereg przeróżnych akcesoriów do urządzeń fiskalnych. Kasa zarówno jak drukarka mogą być stacjonarne lub mobilne, choć jedynie kasa jest samodzielnym urządzeniem. Drukarki natomiast muszą być połączone z programem do prowadzenia sprzedaży detalicznej i hurtowej. Kasy fiskalne stacjonarne wymagają stałego podłączenia do źródła zasilania, przy czym mobilne mają wbudowane akumulatory pozwalający na wielogodzinną pracę poza siedzibą firmy. Nowością na rynku są kasy online, które zdalnie się łączą z Centralnym Repozytorium Kas.

Wybór kasy fiskalnej w dużej mierze zależy od rodzaju i specyfiki prowadzonej działalności, dlatego też warto porównywać parametry różnych modeli, aby znaleźć najlepszą. Ceny kas zaczynają się już od około dziewięciuset złotych, a kończą nawet na kilku tysiącach.