You are currently viewing Bramy przeciwpożarowe do obiektów przemysłowych

Bramy przeciwpożarowe do obiektów przemysłowych

W wielu zakładach przemysłowych, zabezpieczenia przeciwpożarowe stoją na najwyższym poziomie. Alarmy, systemy wentylacji oraz urządzenia gaszące są tam najlepszymi w swojej klasie. Często jednak okazuje się, iż bramy w dużych halach oraz wyjścia ewakuacyjne nie są utrzymane w tym samym wysokim standardzie co cała reszta zabezpieczeń.

Najnowocześniejsze bramy zabezpieczające

sprawdzona brama ppożWiele zakładów posiada jeszcze bardzo stare bramy uchylne, które zapewne są tam obecne od czasu powstania zakładu, i nie były wymieniane gdyż pozornie nie było takiej potrzeby. Podczas inspekcji wyposażenia przeciwpożarowego to właśnie one nie zdają egzaminu, toteż najczęściej są zastępowane, by obiekt posiadał najlepsze zabezpieczenia. Nowoczesna, sprawdzona brama ppoż jest standardowym wyposażeniem w większości zakładów przemysłowych, i funkcjonuje zarówno jako zabezpieczenie, ale również i jako normalna brama dostępowa. Pozornie nie różni się od zwykłych bram rolowanych, które wykorzystywane są praktycznie w każdym obiekcie przemysłowym, i działa dokładnie tak samo jak one. Jest jednak wykonana ze stopu stali nie przepuszczającego ciepła, niepalnego oraz ogniotrwałego, więc służy jako zabezpieczenie przeciwpożarowe, chroniąc osoby przed bezpośrednim kontaktem z ogniskiem pożaru, ale również minimalizuje możliwość rozprzestrzeniania się ognia po korytarzach czy pomieszczeniach które posiadają tego rodzaju bramy.

Montaż i obsługa bram przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku najbardziej standardowych rolowanych bram, toteż nie przysparza żadnej trudności instalatorom. Bramy te mogą być również serwisowane przez firmy naprawiające bramy rolowane, z racji bardzo podobnej, wręcz identycznej konstrukcji. Ułatwia to konserwację i usuwanie rzadko zdarzających się awarii.