You are currently viewing Produkcja transformatorów na zamówienie

Produkcja transformatorów na zamówienie

W przypadku firm zajmujących się produkcją urządzeń takich jak zmienniki prądu bardzo ważne jest to, aby zachować dużą uwagę oraz stosować się do zasad bezpieczeństwa. W przypadku elektryczności jest bowiem tak, że kiedy prąd porazi człowieka może dojść do poważnych uszkodzeń ciała. Aby tego uniknąć stosuje się jednak specjalne procedury i zabezpieczenia umożliwiające bezpieczną produkcję.

Jak powstaje toroidalny transformator

transformatory toroidalnePodobnie jak w innych przedsiębiorstwach, tak samo w firmach zajmujących się produkcją transformatorów wykorzystuje się wysokiej jakości sprzęt oraz zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Każdy etap produkcji jest oczywiście odpowiednio kontrolowany, aby linię produkcyjną mogły opuścić najwyższej klasy urządzenia. Jeśli chodzi o transformatory toroidalne ich kształt przypomina pusty w środku dysk. Taki kształt miedzianego uzwojenia sprawia, że uzyskuje się mniejsze straty w rdzeniu, a tym samym stabilniejsze działanie zmieniacza prądu. Oprócz tego kształt toroidalny pozwala na uzyskanie cichszej pracy urządzeń, co także doceniane jest w wielu branżach. Zapewniają także duża stabilność nawet podczas długiej eksploatacji. Dzięki temu, że zwykle umożliwiają one przełożenie z 230V na 12V znalazły one zastosowanie w zasilaniu żarówek halogenowych oraz innych systemów oświetlenia.

Najważniejsze jest jednak to, aby każdy taki transformator był odpowiednio przebadany. Sprawdza się jakość wykorzystanych podczas produkcji stopów miedzi oraz innych materiałów oraz stabilność działania po dostarczeniu prądu o różnym napięciu. Dopiero odpowiednio przebadane i sprawdzone produkty opuszczają linie produkcyjne i trafiają do sprzedaży. Ich jakość potwierdzona jest przez producenta odpowiednimi certyfikatami i atestami.