You are currently viewing Wybór właściwej wycieraczki

Wybór właściwej wycieraczki

Pozornie wydawać się nam może, że przed wejściem do naszego domu, albo tuż za jego progiem, możemy położyć dowolną wycieraczkę i tak samo będzie ona spełniała swoją rolę, jak każda inna wycieraczka. Nie jest to do końca prawdą. Wycieraczka powinna być bowiem dobrana pod względem jak najbardziej praktycznym i użytecznym. Jak to zrobić?

Cechy doskonałych wycieraczek wejściowych

Wycieraczki wejścioweWybierając wycieraczkę, która ma być dla nas jedynym i najlepszym wyborem w tej kategorii, musimy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Po pierwsze, musimy uświadomić sobie, z jakimi wyzwaniami będzie musiała mierzyć się nasza wycieraczka na co dzień. Musimy więc stwierdzić, czy wycieraczki wejściowe, na które się decydujemy, znajdą się przed naszymi drzwiami wejściowymi – więc będą musiały przejąć na siebie największe zabrudzenia wnoszone na butach z zewnątrz, czy też będą to wycieraczki znajdujące się już za progiem naszego domu, które będą pełniły funkcje „doczyszczające” i estetyczne. Jeśli chodzi o wycieraczki zewnętrzne, niezwykle istotny jest materiał, z którego zostały wykonane. I tak, wycieraczki kokosowe świetnie zbiorą z butów zbędny piach i błoto, chłonąc jednocześnie wilgoć. Wycieraczki podgumowane na spodzie świetnie sprawdzą się na podłożu, które ma tendencje do nabierania śliskości. Dzięki podgumowaniu wycieraczka zachowa stabilną pozycję i nie będzie stanowiła dodatkowego zagrożenia dla osób, które będą z niej korzystały.

Wycieraczki wewnętrzne, to wycieraczki, które skupiają na sobie bardziej uwagę i w towarzystwie wycieraczki zewnętrznej, mogą bardziej pełnić funkcję estetycznego dodatku. Oznacza to, że w przy ich wyborze możemy pozwolić sobie na dobranie odpowiedniego koloru i wzoru, który będzie pasował do wystroju naszego przedpokoju.