Oryginalne aranżacje wnęk okiennych

 

Jednym z nieodzownych elementów wystroju wnętrz jest aranżacja okien. Zawieszenie gustownych firan i zasłon to tylko jeden sposób na udany wystrój wnęk okiennych. Od lat popularność zdobywają funkcjonalne oraz efektowne rolety. Mogą być tworzone w standardowej formie prostego zaciemniającego materiału lub bardziej oryginalne tj. rolety austriackie, rzymskie lub plisowane.

Modne i efektowne rolety do okien

rolety - KielceDzięki różnorodności rolet mamy duże pole do popisu dekorując nasze mieszkanie. Jeśli chcemy, aby nasze wnętrze było nowoczesne i przytulne najlepiej zainwestować w rolety rzymskie. Składają się one z materiału w szerokie plisy, które można zwijać na dowolną długość. Jest to bardzo efektowne i daje możliwość całkowitego lub częściowego zaciemnienia pomieszczenia, dodając mu intymności. Myśląc o eleganckim, gustownym salonie możemy brać pod uwagę rolety austriackie, które cechuje lekkość i zwiewność materiału upiętego w zjawiskowe marszczenia i falbany. Te rolety – Kielce świetnie pasują do klasycznego wystroju wnętrza. Poza efektownymi roletami rzymskimi i austriackimi są też przystępne cenowo rolety plisowane oraz wolnowiszące. Dostępne w wielu kolorach oraz wzorach, oprócz funkcji dekoracyjnej spełniają przede wszystkim funkcję całkowitego zasłonienia okien. Rolety mogą być zamocowane do sufity, ściany oraz do ramy okiennej. Jeśli zależy nam, aby materiał się nie zakurzył należy wybrać mocowanie w kasecie. Jeśli nie chcemy wiercić dziur możemy wybrać mocowanie bezinwazyjne.

Niezależnie od tego jaki rodzaj rolety wybierzemy, musimy najpierw odpowiednio wymierzyć nasze okna. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy będą dobrze dopasowane możemy poprosić o pomoc fachowca zajmującego się wyceną i montażem rolet. Mamy wtedy pewność, że rolety będą idealnie przylegać do okien.