You are currently viewing Najlepsze tworzywo do zadaszeń

Najlepsze tworzywo do zadaszeń

Zadaszenie wykonuje się nie tylko na budynkach mieszkalnych, ale również garażach, wiatach, warsztatach, czy innych miejsc użyteczności publicznej. Istotne jest stosowanie do tego celu właściwych materiałów. Obecnie, na rynku istnieje wiele tworzyw, w które naprawdę warto zainwestować i wykorzystać do trwałej zabudowy. Stosowanie maetriałów o wysokiej jakości potwierdzonej certyfikaty jest gwarancją bezpieczeństwa.

Charakterystyka poliwęglanu komorowego

poliwęglan komorowy od producentaTworzywo powstaje z żywicy poliwęglanowej. Odbywa się to w wyniku koekstruzji. Wśród wielu zalet, jakie ma poliwęglan komorowy od producenta znajduje się wysoki poziom termoizolacji, dzięki czemu ciepło dłużej utrzymuje się w zadaszonym terenie i maleje ryzyko przedostawania się wilgoci. Wynika to również z dużej odporności na szkodliwe warunki atmosferyczne, choć zachowana jest wysoka przepuszczalność światła. Na korzyść tworzywa przemawia również odpowiednia sztywność konstrukcji połączona z lekkością. Większość producentów udziela 10-letniej gwarancji, jest to dość długi czas. Dodatkowo poliwęglan tego rodzaju może być z łatwością dowolnie formowany, zarówno w wysokiej, jak i niskiej temperaturze. Wspomnieć należy, że materiał występuję w trzech wersjach. W zależności od jej zapewniana jest ochrona przed skraplaniem, redukcja ciepła IR i specjalny, niemiecki certyfikat chroniący przed uszkodzeniami w wyniku gradobicia. 

Tak, jak każdy materiał, płyty z poliwęglanu należy odpowiednio przechowywać. Producenci wskazują, że najlepiej utrzymywać je na płaskiej powierzchni, ale unikać jej rozgrzania. Jeżeli jest to większa ilość płyt, należy je okryć jasnym, transparentnym materiałem, by zabezpieczyć je przed zamoczeniem, czy nadmiernym działaniem promieni słonecznych oraz wiatrem.