You are currently viewing Wykopy i inne miejsca niebezpieczne

Wykopy i inne miejsca niebezpieczne

Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego- niezależnie od tego czy jedziemy samochodem, komunikacją miejską, rowerem, na rolkach czy nawet idziemy pieszo po chodniku lub poboczem drogi. Wiemy też dzięki temu, że podczas tego musimy być zawsze czujni i ostrożni. Każdy na pewno słyszał o zasadzie ograniczonego zaufania. Zawsze trzeba uważać.

Zabezpieczenie na drodze

zabezpieczenie wykopówWażne jest też żeby każdy znał podstawowe znaki drogowe i wiedział co one oznaczają, ponieważ to gwarantuje nam często większe bezpieczeństwo na drodze. Wiąże się to z tym, że zawsze w miejscu niebezpiecznym musi być odpowiedni znak lub ostrzeżenie. Na przykład zabezpieczenie wykopów. Zawsze to miejsce musi być oznakowane i co więcej ogrodzone tak, aby nikt się tam nie dostał przez przypadek i nie zrobił sobie krzywdy. Wykopy są bardzo dobrym przykładem miejsca niebezpiecznego, ponieważ jeśli nie będą odpowiednio zabezpieczone to naprawdę ktoś może to mocno odczuć. Chodzi tu o ludzi jak i o zwierzęta takiej jak na przykład psy i koty. Takich miejsc jak wykopy jest oczywiście znacznie więcej. Dlatego są znaki ostrzegawcze, które informują nas czego możemy się spodziewać i nakazują zachowanie szczególnej ostrożności. Do takich miejsc z pewnością możemy zaliczyć roboty drogowe, zwężenia na drodze, tunele, mosty, ostre zakręty i tym podobne. Na pewno każdy wie o co chodzi i na co dzień się spotyka z takimi znakami i ostrzeżeniami.

Podsumowując ten temat, bardzo ważne jest to, aby każdy z nas zwracał uwagę na znaki drogowe oraz inne ostrzeżenia takie jak słupki drogowe czy taśmy odblaskowe. Dotyczy to każdego jak już wspomniałam- kierowcę samochodu, pieszego, rowerzystę czy maszynistę. Pamiętajmy o tym, że od tego zależy nasze bezpieczeństwo, więc naprawdę jest  to kwestia bardzo istotna.