You are currently viewing Normy i specyfikacja techniczna przechowywania paliw

Normy i specyfikacja techniczna przechowywania paliw

Paliwa powstałe w wyniku procesu destylacji ropy naftowej należą przede wszystkim do substancji łatwopalnych, dlatego chcąc przechowywać je dla celów gospodarstwa domowego jak również specjalistycznego przeznaczenia takiego jak branża transportowa i spedycyjna oraz wiele innych gałęzi przemysłu warto zorientować się w zakresie norm określanych przez UDT w zakresie ich przechowywania.

Jak wybrać dobry zbiornik do przechowywania paliwa?

zbiornik dwupłaszczowy na paliwo cenaW zależności od tego, jakie będzie przeznaczanie naszego zasobnika musimy szczegółowo zastosować się do obecnie obowiązujących norm w zakresie BHP oraz zasad ochrony przeciwpożarowej. Jeśli będziemy kupować zasobnik do celów gospodarczych, związanych np. z prowadzeniem działalności rolniczej wielkość naszego zasobnika na paliwo nie może przekraczać pojemności 200dm³ w zbiornikach wolnostojących, natomiast w innych typach kanistrów do 60dm³ zarówno benzyny, jak i oleju napędowego w garażach o łącznej powierzchni przekraczającej minimum 100m². Dokonując zakupu jakim jest zbiornik dwupłaszczowy na paliwo cena za nowy sprzęt zgodny z wszelkimi normami atestowymi kształtuje się w zakresie od ok. 500,00zł do 700,00zł. Możemy także zdecydować się na inwestycję w używany kanister, wtedy ceny na popularnych portalach ogłoszeniowych zaczynają się już od ok. 150,00zł. Zbiorniki dwupłaszczyznowe przeznaczone do celów transportowania paliw takich jak benzyna czy olej napędowy mają znacznie szersze parametry techniczne.

Ich maksymalna dopuszczalna pojemność to aż 5000dm³, a ceny za poszczególne typy kanistró zaczynają się już od niecałych 4000,00zł w przypadku tych o mniejszej pojemności- do 1500dm³, około 5000,00zł dla zasobników umożliwiających przechowywanie paliw do 2500dm³ oraz od 8000,00zł w górę dla zbiorników dwupłaszczyznowych o największej pojemności.