You are currently viewing Diagnostyka i leczenie chorób układu moczowego

Diagnostyka i leczenie chorób układu moczowego

Choroby układu moczowego występują pojawią się bardzo często. Zwykła infekcja może pojawić się po stosunku intymnym, kilku chwilach spędzonych na zimnym murze lub, co bardzo często zdarza się w przypadku dzieci, w czasie siedzenia w piaskownicy, a jest to jedna z najłatwiejszych do wyleczenia chorób urologicznych. Istnieje wiele innych przypadłości, które zmuszają do wizyty u specjalisty.

Doświadczeni lekarze urolodzy

dobry urolog Warszawa centrumChoroby układu moczowego należą do dość krępujących dolegliwości i mimo, że niemal każdy z nas miał z nimi do czynienia, duża część społeczeństwa nie zdecydowała się na wizytę u specjalisty. W wielu przypadkach jest to duży błąd. Szczególnie dla mężczyzn dobry urolog Warszawa centrum powinien stanowić jeden z gabinetów, które odwiedza się przynajmniej raz w roku. Profilaktyczne badania urologiczne pomagają we wczesnym wykrywaniu takich chorób, jak nowotwory jąder i prostaty, które w początkowym stadium są wyleczalne w 90%. Bogata wiedza oraz doświadczenie lekarza urologa gwarantują właściwą diagnostykę oraz leczenie infekcji, kamicy nerkowej, problemów w oddawaniu moczu, związanych z przerostem prostaty lub nietrzymaniem moczu, oraz chorób jąder (torbiele, wodniaki, nowotwory). Urolog zajmuje się również nieprawidłowościami w działaniu układu płciowego, w tym wytryskiem przedwczesnym, zaburzeniami wzwodu oraz zaburzeniami płodności u mężczyzn. W jego gestii leżą też wady anatomiczne, np.: zwężenie moczowodu, stulejka, skrzywienie prącia lub zbyt krótkie wędzidełko.

Wizyta w gabinecie urologicznym wiąże się z kilkoma rodzajami badań, które pozwalają na postawienie dokładnej diagnozy oraz dopasowanie rodzaju leczenia. Na pierwszym miejscu są laboratoryjne badania moczu oraz krwi, następnie badanie fizykalne oraz badania obrazowe.