You are currently viewing Zdrowa karma dla psa

Zdrowa karma dla psa

 

Posiadanie psa w domu wiąże się z wieloma nowymi obowiązkami. Konieczność wykonanie szczepień, systematycznego odrobaczania, codziennej pielęgnacji sierści i karmienia. Do tego zwierzę trzeba wyprowadzać na spacer kilka razy dziennie.

Jakie są rodzaje karm dla zwierząt?

karmy dla psów essential foodsAby nasz pupil był zdrowy i chętny do zabawy, to trzeba mu zapewnić codzienną dawkę energii połączoną z witaminami. Zwierzęta trzeba karmić odpowiednimi karmami, gdyż każda posiada nieco inny skład. Psom nie należy dawać do jedzenia tego, co sami jemy, gdyż takie pożywienie najczęściej zawiera sól, cukier i nie ma wszystkich niezbędnych dla czworonoga witamin. Karmy dla psów Essential Foods to wysokiej jakości, wyselekcjonowane kawałki mięsne, z dodatkiem warzyw, podane w chrupiącej formie. Karma jest specjalnie produkowana w formie małych kuleczek, aby zachęcić psa do gryzienia i przeżuwania pożywienia, a nie połykania. W sześćdziesięciu procentach w jej składzie znajduje się mięso wołowe, drobiowe, lub jest to ryba. Mnóstwo warzyw, zdrowych dla psa ziół, a także owoców, które są naturalnym źródłem witamin. Dawkowanie karmy powinno być dostosowane do wagi zwierzęcia, gdyż łatwo przekarmić psa, który mało się rusza.  Na przykład dwukilogramowe zwierzę musi zjeść w ciągu dnia około czterdziestu pięciu gramów karmy, a pies, który waży pięćdziesiąt kilogramów, potrzebuje aż prawie pół kilograma jedzenia. Oczywiście jest to też kwestia indywidualne, gdyż nie każdy pies jest taki sam, i tak samo dużo biega.

Im bardziej ruchliwy jest nasz pies, ty więcej pokarmu będzie potrzebował. Karmy Essential Foods są stworzone z myślą o zwierzętach, które są kanapowcami, ale także dzikimi łowcami. Poza suchą karmą, koniecznie należy zapewnić psu dostęp do świeżej wody.