You are currently viewing Jak utrzymać zamykane kuwety dla kotów w czystości?

Jak utrzymać zamykane kuwety dla kotów w czystości?

Niewłaściwe utrzymanie czystości kuwety jest często przyczyną nieszczęść kota. Koty nienawidzą brudnych kuwet i mogą być zmuszone do szukania innych miejsc do załatwienia swoich potrzeb, bez względu na to, czy to jest róg dywanu, czy kosz czystej bielizny w szafie. Zmysł węchu kota jest 14 razy silniejszy niż człowieka, więc kuweta, która pachnie dość czysto, może dla kota wprost śmierdzieć.

Utrzymywanie zamykanych kuwet dla kotów w czystości

kuwety zamykane dla kotaZasadą jest, że gospodarstwo domowe powinno zapewnić jedną kuwetę dla każdego kota plus jedną dodatkową. Każdy wariant tej zasady powinien być na plus. Na przykład siedem kuwet na cztery koty. Kuwety mogą nawet stać obok siebie, o ile koty to tolerują, co sprawi, że sprzątanie będzie wygodniejsze. Większość producentów żwirków dla kotów zaleca wysypanie żwirku na grubość od 5 do 7 centymetrów. Ale jeśli kot bardzo lubi grzebać w żwirku aż do dosięgnięcia dna, można użyć więcej. W przypadku posiadania takiego kota idealnie sprawdzą się kuwety zamykane dla kota, ponieważ zapobiegną rozsypywaniu żwirku poza kuwetę. Ważną rzeczą, o której należy pamiętać jest czyszczenie kuwety z kocich odchodów. Dzięki żwirkom zbieranie ich jest łatwe, ponieważ mocz gromadzi się w dość solidne kawałki, które można wydobywać za pomocą specjalnej łopatki. Kuwetę należy wyczyścić w ten sposób minimum dwa razy dziennie, a w razie potrzeby częściej. Po takim czyszczeniu może być konieczne dodanie świeżego żwirku, aby zastąpić jego utraconą część. Używanie żwirku, który jest regularnie czyszczony i wymieniany, sprawi, że kuweta pachnie świeżo i czysto przez jakiś czas, ale w pewnym momencie cała kuweta będzie musiała zostać opróżniona i dokładnie wyczyszczona. W zależności od rodzaju używanego żwirku może to być co tydzień lub nawet co cztery lub pięć tygodni.

Czyszczenie łazienki to z pewnością jedno zadanie, którego ludzie jednogłośnie unikają. Jest to jednak zadanie, które trzeba wykonać, zwłaszcza dla uroczych, małych przyjaciół, którzy nie mogą tego zrobić sami. Należy zawsze upewnić się, że prawidłowo wyczyściło się kuwetę, aby zarówno kot, jak i pozostali domownicy mogli być szczęśliwi.