You are currently viewing Czy warto zainstalować szambo betonowe?

Czy warto zainstalować szambo betonowe?

W każdym gospodarstwie domowym, a także przedsiębiorstwie produkuje się dużą ilość ścieków. Jeżeli możemy podłączyć się do kanalizacji miejskiej, to problem mamy rozwiązany, ale w wielu przypadkach, kiedy budujemy się na obrzeżach miasta, to musimy zdecydować się również na montaż szamba betonowego.

Jak dobrać odpowiednie szambo betonowe?

szamba betonowe producentPrzede wszystkim na początek powinniśmy zastanowić się nad tym, jaka ma być wielkość szamba betonowego, które chcemy zakupić, a także ile komór powinna posiadać. Jeżeli decydujemy się na szambo dwukomorowe to będziemy mogli do drugiej komory dodać specjalnych preparatów, które umożliwią nam później rozprowadzenie ścieków w gruncie za pomocą drenażu. Natomiast kiedy decydujemy się na szambo jednokomorowe, to musimy liczyć się, z tym że będziemy co kilka tygodni wzywać wóz asenizacyjny, który wybierze wszystkie nieczystości. Największe szambiarki mogą pomieścić nawet 25 m sześciennych nieczystości i dlatego możemy zdecydować się na wybór takiej wielkości szamba i jego montaż na naszej działce. Decydując się na jednokomorowe szambo, później możemy dobudować kolejne szamba betonowe producent oferuje nam możliwość wykonania szamba o niestandardowych wielkościach, gdy potrzebujemy zbiornika na zamówienie. Możemy również zdecydować się na montaż wielokomorowego szamba betonowego, dzięki czemu możemy podłączyć nawet kilka gospodarstw domowych, które będą korzystać z takiego rozwiązania.

Jest to bardzo dobry sposób na to, aby obniżyć rachunki za nieczystości, ponieważ wtedy wszyscy właściciele nieruchomości produkujący ścieki zrzucę się na budowę szamba. Jeżeli nie mamy czasu na wykonanie odpowiednich pomiarów, aby wybrać odpowiednie wielkości szambo to warto wezwać do gruntownej analizy specjalistów od budowy szamba betonowego.