You are currently viewing Wygodne body z krótkim rękawem

Wygodne body z krótkim rękawem

Dzieci rodzą się z umiejętnością ssania, którą nieustannie ćwiczą niemalże przez połowę ciąży. W brzuszku czują się komfortowo i bezpiecznie, dlatego zaraz po narodzinach potrzebują troskliwej opieki mamy. Każda czynność przy nich wykonywana jest nowością.

Jakie body wybrać dla niemowlaka?

body z krótkim rękawem 62Noworodki nie lubią być ubierane, bo jest im to obce doświadczenie, tym bardziej, że w brzuszku były nagie. Musi minąć trochę czasu, zanim maluch się przyzwyczai do tego, dlatego warto od razu stworzyć mu jak najmniej stresujące warunki. Można wybrać dla niego body wkładane przez główkę lub rozpinane body z krótkim rękawem 62 lub nieco mniejsze. Jest to najbardziej praktyczne ubranie dla małego dziecko, ponieważ można je łatwo założyć i ściągnąć, a do tego dzięki rozpięciu na zatrzaski w kroku w każdej chwili można zmienić pieluszkę bez rozbierania maluch. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy body z długi i krótkim rękawem, a a także na ramiączkach. Mogą one stanowić samodzielne ubranie w upalne dni lub jako część całego ubioru. Dodając do nich spodenki czy spódniczkę, mamy kompletny strój dla niemowlaka. Body z uwagi, że są zakładane małym dzieciom, muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów takich jak bawełna organiczna. Nie powoduje ona uczuleń ani alergii, pozwala skórze oddychać i świetnie chłonie nadmiar wody. Ponadto bawełniane body można bez obaw prać w pralce nawet w sześćdziesięciu stopniach bez obaw o jakość materiału.  Takie ubranka będą idealne dla każdego malucha.

W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy dziesiątki przeróżnych modeli ubranek dla dzieci do dwunastego miesiąca życia, ale bardzo często też starszych. Body najczęściej noszą dzieci do momentu aż nie zrezygnują z pieluszki, czyli czasem nawet do drugiego roku życia.