You are currently viewing Usługa księgowa w Dąbrowie Górniczej

Usługa księgowa w Dąbrowie Górniczej

Nie każdy może zostać dobrym księgowym, bo to zawód, który wymaga dużej wiedzy, doświadczenie i świetnej organizacji pracy. Obowiązki często się wykonuje pod presją czasu, gdyż ważne terminy naglą, a do tego ciąży na księgowym duża odpowiedzialność. 

Zakres usług księgowych

usługi księgowe dąbrowa górniczaWiększość biur rachunkowych głównie się utrzymuje z małych i średnich przedsiębiorców, gdyż dla nich takie usługi są opłacalne. Przedsiębiorcom, którzy nie zatrudniają żadnych pracowników, albo mają ich maksymalnie pięćdziesięciu na umowach o pracę, często się nie opłaca zatrudniać samodzielnej księgowej, ponieważ koszty związane z jej utrzymaniem są wysokie. Ceny usług wynoszą nawet połowę tych kosztów, więc jest to bardziej opłacalne rozwiązanie dla nich. Jeżeli chcemy znaleźć najlepsze usługi księgowe Dąbrowa Górnicza to miejsce, gdzie prawie każde biuro rachunkowe ma doskonałą opinię. Duże biura zatrudniają nawet po kilka księgowych, aby móc bez problemu i na czas rozliczyć wszystkich klientów. Przeciętnie jednak księgowa zajmuje się kompleksową obsługą od kilku do nawet kilkunastu firm o różnej wielkości i strukturze prawnej. Do głównych zadań księgowych należy prowadzenie książki przychów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych i pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Ustawa przewiduje także obowiązek prowadzenia pełnej księgowości dla firm, które nie są spółkami, ale posiadają wysokie dochody, przekraczające limit dwóch milionów euro w ciągu roku kalendarzowego. Na takich sprawach najlepiej się znają księgowi.

Za usługi księgowe, klienci opłacają stały, comiesięczny abonament, którego wysokość jest indywidualnie ustalana. W momencie podpisania umowy z biurem, ustala się jego wysokość na podstawie wielkości i rodzaju działalności gospodarczej oraz ilości generowanych dokumentów.