You are currently viewing Szerokie zastosowanie słupków elastycznych

Szerokie zastosowanie słupków elastycznych

 

Żyjemy w czasach kiedy wyznaczanie terenu pod poszczególne aktywności stało się normą. Jednym ze sposobów odgraniczania pewnych przestrzeni jest użycie słupków elastycznych gumowych. Nadawanie im odpowiednich barw determinuje ich użycie.

Słupek elastyczny-wszechstronny i trwały

słupki elastyczneProdukcja słupków elastycznych gumowych wzbogaciła ofertę producentów różnego rodzaju metalowych, stałych ograniczników. Ze względu na materiał z którego są produkowane zapewniają długą żywotność i odporność chemiczną. Najważniejsza ich cecha to możliwość elastycznego przyjmowania naprężeń i ruchomość. Są przez to bezpieczne dla użytkowników ruchu w razie nieprzewidzianego kontaktu. Słupki te występują w kilku wersjach w zależności od funkcji jaką mają spełniać. Stosuje się je jako elastyczne słupki drogowe, jako słupki miejskie. Służą też do wytyczania ciągów pieszych w halach przemysłowych i magazynach. Wystarczy nadać im odpowiednią, przewidziana w kodeksie drogowym barwę i gotowe. Słupki elastyczne bywają chętnie montowane przy oddzielaniu ścieżek rowerowych od ulic oraz na placach manewrowych. Barwy słupkom nadaje się w masie lub malując odpowiednią farbą. Są też oklejane taśmą odblaskową w przypadku słupków drogowych. Dla innych przestrzeni miejskich może istnieć dowolność użytych barw zgodnie z zamówieniem. Dużą zaletą jest ich łatwy montaż. Nie wymaga wykopywania dziur w gruncie i używania mieszanek cementowych. Są przykręcane do podłoża wkrętami. Pozwala to również na ich szybki bezinwazyjny demontaż

Ten rodzaj słupków jest wykorzystywany coraz chętniej przez samorządy i firmy. Biorąc pod uwagę ilość kolizji z „twardymi” słupkami użytkowników ruchu i ich skutki to użycie elastycznych wydaje się bardzo słusznym wyborem. Są bezpieczne w razie zderzenia i nie wymagają ciągłej naprawy.