You are currently viewing Strzyżenia psów pierwszy raz

Strzyżenia psów pierwszy raz

Przyjmując pod swój dach nowego lokatora w postaci psiaka, musimy posiadać odpowiednią wiedzę, co do tego jak zajmować się i pielęgnować naszego pupila. Niestety spora część opiekunów decyduje się na zwierzaka, który posiada specyficzny rodzaj sierści, nie mając pojęcie o jego pielęgnacji.

Pierwsze strzyżenia psów – jak powinny wyglądać?

pierwsze strzyżenie psaPo pierwsze przed przyjęciem psa musimy się przyszykować dobrze do nowej roli. Czyli poznać specyficzne potrzeby danego zwierzaka, jeśli jest to zwierzak kupiony z hodowli (ZKwP), to mamy pewność, że doświadczony hodowca podzieli się z nami swoją wiedzą na temat pielęgnacji psów danej rasy. Jeśli jednak adoptujemy pieska, lub też po prostu znajdziemy go, gdzieś na naszej drodze i przygarniemy, może być trochę trudniej (jeśli sierść okaże się wymagająca w pielęgnacji) i swoją wiedzą musimy uzupełnić na szybko. Taki piesek ”z ulicy” najprawdopodobniej będzie potrzebował od razu domowego SPA, chyba że jego stan zdrowia na to nie pozwala. Jak powinna wyglądać pierwsze strzyżenie psa? Pierwsze strzyżenie psa, niezależnie od jego wieku jest bardzo istotne. Zaważy to na tym, czy później będziemy sobie radzić z łatwości z naszym pupilem, czy niestety czeka nas ciężka praca. Pies musi skojarzyć pierwsze strzyżenia z czymś przyjemny. Po pierwsze musimy zaopatrzyć się w mnóstwo pysznych przysmaków. Jeśli chodzi o wiek, kiedy psiak odbywa swoje pierwsze strzyżenie, to należy pamiętać o tym, że małe szczeniaki są bardzo niecierpliwe i sesje strzyżenia powinny na początku trwać kilka minut.

Najważniejsze jest to, aby nasz piesek kojarzył to czynność tylko i wyłącznie z czymś dobry. Nie wolno na psa krzyczeć ani go karcić, nawet jeśli zachowuje się źle. Jeśli reaguje agresywnie na nożyczki, maszynkę czy szczotkę należy najpierw odczulić go na te przedmioty.