You are currently viewing Rola nauszników BHP w miejscu pracy

Rola nauszników BHP w miejscu pracy

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż nawet jednorazowe narażenie na hałas o bardzo wysokim natężeniu może spowodować uszkodzenie słuchu. Sytuacje takie mają miejsce najczęściej w pracy, kiedy to nierozważni pracownicy nie słuchają się zaleceń pracodawcy i nie zakładają odpowiednich środków ochrony indywidualnej. Bardzo ważna jest także jakość tych artykułów. Zdarza się bowiem, iż jest ona niedostosowana do warunków pracy w jakich przyszło pracować pracownikom.

Artykuł BHP chroniący słuch

nauszniki bhpObecny rynek oferuje bardzo duży wybór różnego typu środków ochrony indywidualnej. Spośród nich wszystkich, szczególnie jeden zasługuje na wyjątkową pochwałę. Są nim nauszniki BHP, które świetnie chronią słuch przed uszkodzeniem. Wykazują one także szereg właściwości, które poprawiają komunikację pomiędzy pracownikami. Tym samym nie muszą już oni nachylać się ku sobie lub uchylać nauszniki, aby usłyszeć co mówi drugą osobą. Niekiedy w nauszniki można wybudować krótkofalówkę, słuchawkę telefonu lub radio. Dzięki temu nie tylko poprawia się komfort pracy, ale przede wszystkim dbać o zdrowie pracownika. Dla niego komfortowe jest słuchanie dźwięków o natężeniu 50 dB, z kolei na budowie, czy na strzelnicy, dźwięki te mogą przekroczyć 120 dB, co z pewnością mogłoby uszkodzić słuch. Poza swoimi właściwościami ochronnymi nauszniki powinny być bardzo wygodne. W końcu są noszone na głowie niekiedy przez kilka godzin dziennie. 

Ochrona słuchu jest bardzo ważna. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele produktów, które pozwalają ją utrzymać nawet w najbardziej skrajnych warunkach. Mowa przede wszystkim o nausznikach BHP. Artykuł ten uratował już niejeden słuch. Ochrona tego zmysłu powinna być na stałe wpisana do zasad, które panują w danym przedsiębiorstwie, w którym generowany jest duży hałas.