You are currently viewing Rodzaje rehabilitacji w Ciechocinku

Rodzaje rehabilitacji w Ciechocinku

 

W wielu miastach Polski, na terenach minimalnie zanieczyszczonych, położone są ośrodki wczasowe dla seniorów i osób niepełnosprawnych. W takim miejscu zdecydowanie prościej jest wrócić do zdrowia, niż w dużej aglomeracji.

Jakie ośrodki rehabilitacyjne znajdują się w Ciechocinku?

rehabilitacja na terenie CiechocinkaStarsze osoby, które mają liczne problemy zdrowotne z układem oddechowym, krążeniowym, a także skarżą się na kołatanie serca, są najczęściej kierowane przez ich lekarzy prowadzących na specjalne turnusy. Są one realizowane przez ośrodki głównie znajdujące się w Ciechocinku. Rehabilitacja na terenie Ciechocinka odbywa się z podziałem na rodzaj schorzeń i problemy zdrowotne pacjentów. Część osób spędzających tu wczasy, jest rehabilitowana w basenach, na salach gimnastycznych, na świeżym powietrzu, lub na siłowni przystosowanej do możliwości seniorów. Zajęcia są organizowane w grupach, aby każdy czuł się jak na wakacjach, w trakcie których można zawierać nowe znajomości. Starsi ludzie często dużo czasu spędzają w czterech ścianach własnego domu, więc kontakty międzyludzkie są im bardzo potrzebne. Aktywizacja społeczna ma duże znaczenie w powrocie do zdrowia. Rehabilitacja ma na celu usprawnienie seniora, wyrobienie w nim zaradności i rozwijania swoich umiejętności. Między zajęciami, pacjenci mogą korzystać z kąpieli solankowych, borowinowych, oraz różne inhalacje zdrowotne. Za pobyt można zapłacić z własnej kieszeni, albo skorzystać z dofinansowania, jeżeli dana osoba posiada stopniej niepełnosprawności.

Każdy ośrodek wczasowy w Ciechocinku oferuje nieco odmienne zabiegi i kuracje, dlatego przed wyborem należy dokładnie przejrzeć ofertę. Dla niektórych pacjentów sam pobyt w Ciechocinku już dużo daje, bo mają tu ciszę i spokój, której tak bardzo potrzebują.