You are currently viewing Chirurgiczne zabiegi ginekologiczne

Chirurgiczne zabiegi ginekologiczne

Organizm kobiecy przystosowany jest do pełnienia funkcji rozrodczych. Wiąże się to z koniecznością posiadania potomstwa i zachowania gatunku. Odpowiednio zbudowany i prawidłowo funkcjonujący układ rozrodczy umożliwia zajście w ciąże, jej prawidłowy rozwój i donoszenie do terminu, oraz poród siłami natury. Przeszkodą mogą być różnego rodzaju schorzenia.

Konizacja czyli biopsja stożkowa jako zabieg diagnostyczny

konizacja chirurgiczna szyjki macicyGinekologia to jedna z dziedzin medycyny zajmująca się diagnostyka i leczeniem chorób układu rozrodczego. W chwili obecnej stoi na bardzo wysokim poziomie co pozwala na walkę z różnego rodzaju schorzeniami, nawet o podłożu onkologicznym. Wystarczy tylko dobrze obserwować swój organizm, terminowo zgłaszać się na badania kontrolne, a w razie konieczności wykonać zlecone badania, czy zabiegi. Jednym z nich może być konizacja chirurgiczna szyjki macicy. Polega ona na wycięciu z szyjki macicy fragmentu tkanki w kształcie stożka. Stosowana jest głównie w celach diagnostycznych, aby upewnić się czy komórki nie uległy przemianie nowotworowej. Zabieg ten wymaga znieczulenia ogólnego dlatego może być wykonywany jedynie w szpitalu. Wskazaniem są nieprawidłowe wyniki badan cytologicznych, dodatni wynik wyłyżeczkowania kanału szyjki macicy lub początek zmian nowotworowych. Doświadczony specjalista jest w stanie bardzo szybko ocenić stan zdrowia pacjentki.

Diagnostyka chorób narządów układu rozrodczego to ważny etap dbania o zdrowie o dobre samopoczucie kobiety. Obecnie mamy możliwość korzystania z usług medycznych na wysokim poziomie, nasze poradnie i oddziały szpitalne dysponują nowoczesnym sprzętem i doświadczoną kadrą medyczną. Jeśli coś nas zaniepokoi, nie zwlekajmy skonsultujmy się z lekarzem specjalistą i poddajmy leczeniu.