You are currently viewing Przykładowe części odkurzacza przemysłowego

Przykładowe części odkurzacza przemysłowego

Zgodnie z nazwą produkty mające w nazwie określenie przemysłowy, muszą być przystosowane do wykorzystywania na dużą skalę, ale jeżeli chodzi o ogólne zasady funkcjonowania, to często elementy wchodzące w skład czegoś takiego są bardzo podobne do tych wykorzystywanych w domach. Dlatego wykorzystywanie przemysłowego odkurzacza bezworkowego jest naprawdę proste.

Co decyduje o skuteczności odkurzaczy bezworkowych?

odkurzacz bezworkowy przemysłowyPodstawowym elementem takiego odkurzacza wpływającym na jego skuteczność i zdolność do zasysania w krótkim czasie ogromnych ilości powietrza razem z różnymi odpadami będzie oczywiście dobrze dopasowany silnik. Musi być to silnik elektryczny, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy to urządzenie rzeczywiście nadaje się do bezpiecznego wykorzystywania we wnętrzu budynków. Odkurzacz bezworkowy przemysłowy potrzebuje do funkcjonowania przede wszystkim dostępu do energii elektrycznej, ale dzięki właściwej budowie wspomnianego powyżej silnika będzie on zużywał tej energii naprawdę niewiele. Brak worka również nie jest najmniejszym problemem, ponieważ w czymś takim znajduje się duży zbiornik wykonany z elementów odpornych na działanie gromadzących się tam odpadów. Opróżniać coś takiego dzięki dużej pojemności można jednak niezwykle rzadko. Innymi czynnościami mającymi duży wpływ na siłę ssania konkretnego odkurzacza będą te związane z regularnym czyszczeniem filtrów.

Elementem, który można zmienić, jest w przypadku takiego odkurzacza szczotka, bo jej kształt oraz inne elementy powinny być dobrze dopasowane do miejsca, które ma być aktualnie czyszczone z pomocą takiego właśnie sprzętu. Obudowa również odgrywa w tym sprzęcie istotną rolę, bo to ona umożliwia chłodzenie silnika powietrzem. Z odkurzacza bezworkowego korzysta się z powodzeniem na przykład w warsztacie stolarskim.