You are currently viewing Promiennik ciepła nie tylko w przemyśle

Promiennik ciepła nie tylko w przemyśle

Ogromny nacisk na ochronę środowiska powoduje, że także w naszym kraju odchodzimy sukcesywnie od węgla, zamieniając piece węglowe na inne, przyjazne środowisku i energooszczędne źródła ogrzewania. Dla tradycyjnego ogrzewania istnieje wiele alternatyw, a jedną z nich jest ogrzewanie elektryczne, które wbrew pozorom nie musi być drogie.

Ekonomiczne grzanie promiennikiem ciepła

ceramiczne promienniki podczerwieniPrzyjęło się, że grzanie z wykorzystaniem energii elektrycznej słono kosztuje, prąd jest przecież drogi, a jego ceny rosną każdego roku. Istnieje jednak sposób, aby ujarzmić rachunki za prąd w ogrzewaniu domu stosując ceramiczne promienniki podczerwieni. Czy takie ogrzewanie jest skuteczne w warunkach domowych? Dotychczas promienniki podczerwieni wykorzystywane były jedynie do ogrzewania wielkich i trudnych do ogrzania obiektów, takich jak kościoły, zakłady pracy, hale przemysłowe, produkcyjne i magazynowe, sklepy wielkopowierzchniowe. Obecnie jednak coraz więcej inwestorów decyduje się na ceramiczne promienniki podczerwieni w swoich domach. Mogą one być dodatkowym lub głównym źródłem ciepła, w zależności od posiadanych instalacji. Nie ma jednak obaw, że nie poradzą sobie nawet z najmroźniejszą zimą. Ogromną zaletą promiennika ciepła jest fakt, iż ogrzewa on bezpośrednio ludzi i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, nie ogrzewa natomiast powietrza. Dzięki temu komfort cieplny odczuwalny jest natychmiast po włączeniu promiennika, nie trzeba czekać, aż pomieszczenie się nagrzeje. To sprawia, że rachunki za energię elektryczną nie będą straszyć, a jedynie zachęcać.

Atutem takiego rozwiązania jest także estetyka samych paneli grzewczych, które prezentują się dużo lepiej, niż tradycyjne grzejniki wiszące na ścianach. Dla najbardziej wymagających producenci oferują nawet własną grafikę na panelu, co sprawia, że tego rodzaju ogrzewanie jest niemal „szyte na miarę”.