You are currently viewing Dobre filtry do uzdatniania wody

Dobre filtry do uzdatniania wody

Butelkowana woda do picia staje się coraz droższa, ponieważ kurczą się naturalne zasoby. W związku z czym wiele osób szuka alternatywnych rozwiązań, które zapewniają tańszą wodę. Obecnie najczęściej są stosowane specjalne filtry.

Jak działa filtr do wody?

filtry uzdatnianie wodyWoda jest nam niezbędna do życia, dlatego też powinniśmy szczególnie dbać o jej jakość. Obecnie najtańszym sposobem na picie czystej wody jest korzystanie ze specjalnych filtrów. Mogą one być w formie dzbanków z wymiennymi wkładami lub samodzielnych filtrów montowanych pod zlewem albo bezpośrednio na kranie. Dzięki nim można bezpiecznie pić wodę prosto z kranu. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów filtrów, które z różną efektywnością oczyszczają wodę. Jeżeli chcemy kupić filtry uzdatnianie wody jest najdokładniejsze w przypadku modeli z odwróconą osmozą. Można je zastosować zarówno do wody pobieranej z sieci wodociągowej lub ze studni. Wykorzystują one filtrację  wstępną z wymiennymi wkładami mechanicznymi i węglowymi oraz filtrację osmotyczną. Tego typu filtry są mało wydajne, ale za to bardzo skuteczne w uzdatnianiu wody, bo na poziomie dziewięćdziesięciu – dziewięćdziesięciu pięciu procent. Innym sposobem na oczyszczane wody są specjalne lampy sterylizujące UV, filtry węglowe wypełnione węglem aktywowanym czy filtry mechaniczne ze specjalnymi wkładami siateczkowymi czy piankowymi. Można je stosować w całym domu lub tylko w wybranych pomieszczeniach. Ich ceny są dość mocno zróżnicowane i zależą od wielu czynników.

Z pewnością stosowanie takich filtrów do uzdatniania wody jest bardzo potrzebne jeżeli chcemy pić wodę bezpośrednio z kranu bez jej przegotowania. Ich użytkowanie znacznie zmniejsza koszty poniesione z tytułu zakupu wody pitnej, a ponadto ich skuteczność jest bardzo wysoka.