You are currently viewing Problematyczna kolka u dziecka

Problematyczna kolka u dziecka

Nagły i okropny krzyk dziecka sprawia, iż rodzice są przerażeni. Starają się sprawdzić, czy nie trzeba wymienić pieluchy albo nakarmić malca, jednak czasami okazuje się, iż nie o to chodzi. Problemem jest kolka, z którą często rodzice pierwszego dziecka nie są w stanie sprawnie poradzić. W jaki sposób radzić sobie z kolką u dziecka?

Porady dotyczące kolki u dziecka

kolka niemowlakaNapięty brzuch, kulenie nóg oraz prężenie się. Widok ten na pewno przeraził rodziców, którzy nigdy wcześniej nie widzieli zjawiska takiego jakim jest kolka niemowlaka. Dziecko ma czerwone od płaczu i krzyku policzki, a my nie wiemy co zrobić. Metody nie są tak trudne i każdy z nas powinien być w stanie je wykonać. Przede wszystkim uspokójmy się, aby dziecko nie czuło od nas negatywnych emocji. To może wzmóc płacz. Następnie postarajmy się zapewnić dziecku ogrzanie brzucha za pomocą okładu cold-hot z apteki albo zwykłego ciepłego ręcznika. Kiedy to nie pomoże dobra opcją będzie owinięcie dziecka w becik i kołysanie. Przypomni mu to warunki z brzuch, w którym był całe dziewięć miesięcy. Wyciszenie dziecka w tej sytuacji jest niezbędne. Dobrze jest również zapoznać się z technikami masażu brzuszka w trakcie kolki. Kiedy te metody domowe zawiodą będziemy zmuszeni sięgnąć po preparaty z apteki. Najczęściej są to krople. Warto mieć w domu tego typu preparat z aktualną datą ważności, aby nie męczyć dziecka w razie nagłego wypadku. Bardzo szybko pomoże w bólu.

Płaczące dziecko nie zawsze oznacza, iż jest ono głodne albo należy wymienić mu pieluchę. Czasami dostanie kolki, z którą należy sobie jak najszybciej poradzić, aby dziecko nie cierpiało. Domowe metody powinny być wystarczające, jednak w razie czego warto sięgnąć po preparaty apteczne skonsultowane wcześniej z lekarzem.