You are currently viewing Gdzie w Koszalinie znajdę agencję nieruchomości?

Gdzie w Koszalinie znajdę agencję nieruchomości?

Odziedziczyłam mieszkanie po ciotce. Wysprzątałam je i zastanawiałam się, co powinnam z nim zrobić. Nie zamierzałam tutaj mieszkać i średnio miałam czas na to, aby zajmować się wynajmowaniem tej nieruchomości. Kiedy tak rozmyślałam do drzwi zapukała sąsiadka, która zapytała czy nie chciałabym sprzedać tego mieszkania. Po krótkim zastanowieniu uznałam, że to dobre rozwiązanie.

Sprzedałam mieszkanie przez agencję nieruchomości

agencja nieruchomości - koszalinJednakże, nie bardzo wiedziałam, jak się za to zabrać. Nie wiedziałam, jakie formalności muszę dokonać, żeby w odpowiedni sposób sprzedać mieszkanie. Nie miałam także pojęcia, jaka cena byłaby odpowiednia. Zależało mi na czasie nie chciałam więc dawać zbyt wysokiej ceny, ale także nie chciałam być na tym stratna. Potrzebna mi więc była odpowiednia agencja nieruchomości – Koszalin to na szczęście bardzo duże miasto, dlatego bez problemu znalazłam taką firmę. Udałam się po pomoc do doświadczonej agencji nieruchomości, która miała bardzo dobre opinie i rekomendacje klientów. Od razu znalazł się agent nieruchomości, który przyszedł do mojego mieszkania, sprawdził wszystkie dokumenty, zrobił zdjęcia i pomógł mi wycenić mieszkanie. Okazało się, że mogłabym uzyskać za to mieszkanie całkiem duża sumę pieniędzy. Dodatkową zaletą tej agencji była możliwość zapłaty dopiero po transakcji kupna – sprzedaży.

Dzięki temu nie musiałam ponosić żadnych kosztów zanim mieszkanie by się nie sprzedało. Była to dla mnie gwarancja, że agencja na pewno przyłoży się do poszukiwania klienta na moje mieszkanie. Tak też właśnie się stało. Już po kilku tygodniach sprzedałam mieszkanie w bardzo dobrej cenie. Agencja pomogła mi załatwić wszelkie formalności związane z Urzędem Skarbowym oraz podpisaniem umowy notarialnej i sprawdzeniem Ksiąg Wieczystych.