You are currently viewing Dokonywanie pomiarów hydrostatyczną sondą poziomu

Dokonywanie pomiarów hydrostatyczną sondą poziomu

Pracując w branży ochrony środowiska i monitoringu wodnego musimy z różnymi technikami wybierać się na różne zbiorniki wodne. Różnie to bywa, mogą to być sztuczne zbiorniki, jak i jeziora. Do dokonania pomiarów potrzebnych do analiz i kontroli stanu wód wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia, których zadaniem jest podawanie jak najdokładniejszych wyników.

Kontrola zbiorników sondą hydrostatyczną poziomu

sonda hydrostatyczna poziomuSama zazwyczaj na kontrolnych wyjazdach zajmuje się jedynie obserwacją i ewentualną pomocą. Samym sprzętem zajmują się odpowiednio do tego przeszkolone osoby. CO nie zmienia faktu, że muszę znać zastosowanie każdego z urządzeń i posiadać podstawową wiedzę na temat ich wykorzystania i działania. Jednym z absolutnie najważniejszych i najbardziej kluczowych przyrządów pomiarowych jest sonda hydrostatyczna poziomu. Służy ona, najprościej mówić, do pomiaru ciśnienia cieczy w danym zbiorniku. Aby mieć jak najdokładniejsze wyniki, musimy umieścić taką sondę jak najbliżej dna, o ile to możliwe. Oczywiście pomóc w tym ma odpowiedni osprzęt wykorzystywany przez nas przy pomiarach wykonywanych właśnie za pomocą takiej sondy. Rzecz jasna nasza sonda jest dopasowana konkretnie do rodzaju zbiorników i cieczy, w których jest ona umieszczana. Musi ona być dopasowana pod tym względem, ponieważ w innym przypadku mogłaby zakłamywać zbierane przez nas wyniki, a nikt tego by nie chciał.

Moje rosnące doświadczenie i coraz większa wiedza z zakresu wykorzystywania m.in. sond poziomu, powoli przybliża mnie do brania na siebie większej odpowiedzialności w trakcie takich pomiarów. Już niedługo powinnam bardziej czynnie uczestniczyć w monitorowaniu i zbieraniu danych w trakcie takich wyjazdów. Cieszy mnie to, bo zależy mi na rozwoju zawodowym.