You are currently viewing Do pokrycia poszycia dachu stosuje się tkaninę

Do pokrycia poszycia dachu stosuje się tkaninę

Często największym wyzwaniem dla projektanta danego wyrobu jest dobór odpowiednich materiałów konstrukcyjnych. Problem ten objawia się szczególnie jeśli wyrób ma być wystawiony na bezpośrednie oddziaływania atmosferyczne takie jak skrajne temperatury, wiatr, opady deszczu czy śniegu. 

Do poszyć dachowych stosuje się polichlorek winylu

tkaniny pcvW takim przypadku materiał docelowy, z którego będzie wykonany dany przedmiot czy obiekt musi spełnić szereg rygorystycznych wymogów. Sytuację tą można dobrze opisać na przykładzie hal namiotowych lub większych namiotów takich jak na przykład obiekty cyrkowe. Hale takie muszą być łatwe w transporcie oraz możliwie jak najbardziej wytrzymałe. O ile konstrukcja nośna hali jest wykonana z zespołu kratownic metalowych, które są układane w odpowiedni sposób o tyle problematyczna jest kwestia poszycia dachowego. W przypadku poszycia dachowego odpadają wszelkiego rodzaju blachy faliste, których transport byłby prawie niemożliwy lub nieopłacalny ekonomicznie. W takim przypadku stosuje się tkaniny pcv, które są odpowiednio odporne na warunki atmosferyczne a jednocześnie mogą być zwijane i transportowane nawet na duże odległości. Jest to idealne rozwiązanie dla obiektów typu cyrki czy namioty polowe. Obiekty takie muszą być mobilne co uniemożliwia ich całkowite wykonanie na przykład ze stali czy z betonu. Z kolei tkaniny pcv zapewniają odpowiednią wytrzymałość na oddziaływania atmosferyczne i są stosunkowo lekkie.

Co więcej można je składać na czas transportu co dodatkowo przyczynia się do mobilności całej konstrukcji. Tkaniny pcv muszą być wykonane w taki sposób żeby nie rozprzestrzeniały ognia w przypadku wystąpienia pożaru. Materiał ten jest bardzo popularny wśród wszelkich firm, które muszą bardzo szybko rozstawić swoje obiekty w miejscu docelowym. Wcześniej wspomniane cyrki to tylko jedno z wielu zastosowań tkanin pcv.