You are currently viewing Czym się kierować przy wyborze kurtyny?

Czym się kierować przy wyborze kurtyny?

Kiedy wybierasz odpowiedni rodzaj kurtyny do swojego zakładu, na pewno bardzo Ci zależy na tym, by spełniała ona wszystkie swoje zadania. Warto więc poświęcić dużo uwagi, by zapoznać się z każdym dostępnym na rynku rodzajem kurtyny. Producenci starają się tak dopasować ofertę, by każdy znalazł produkt odpowiadający jego oczekiwaniom. Jak więc wybrać ten najlepszy?

Funkcjonalność w zależności od potrzeb

kurtyna paskowa na zamówienieNajpierw musisz jasno określić do czego kurtyna będzie wykorzystana w Twoim zakładzie. W zależności od pełnionej funkcji można wybrać zupełnie różne rodzaje kurtyn paskowych. Musisz przede wszystkim pamiętać o dokładnych pomiarach miejsca, w którym zostanie ona zamontowana oraz sposób montażu. Zabezpieczając miejsca pracy warto skupić się na gotowych ofertach kilkuczęściowych kurtyn, które zawsze można dopasować. Jednak w przypadku gdy pragniesz zadbać o izolację hali, czy magazynu w czasie załadunków znacznie lepiej sprawdzi się kurtyna paskowa na zamówienie. Samodzielnie możesz konfigurować wszystkie komponenty, rozpoczynając od typu stelażu, kończąc na grubości i kolorze taśmy PCV. Producentom zależy, by każdy klient wyszedł od nich z poszukiwanym produktem, dlatego niskim kosztem można modyfikować oferowane przez nich modele. Kurtyna paskowa w otworach typu bramy na pewno zadba o lepszą izolację ograniczając przypływ zimnego powietrza do środka. Kiedy składasz zamówienie indywidualne zyskujesz pewność, że nie tylko kurtyna będzie idealnie pasowała do miejsca, gdzie ma zostać założona, ale także będzie znacznie bardziej odporna na wszelkie uszkodzenia.

Przy wyborze kurtyny najpierw warto postawić na funkcjonalność, dopiero później dopasować grubość taśmy i jej kolor. Ma ona przede wszystkim zabezpieczać miejsca pracy i tworzyć komfortowe warunki, a nie stanowić dekorację zakładu. Pamiętaj, by zwracając się do producenta poinformować go o wszystkich szczegółach dotyczących zamówienia.