Wycieczka do Ojcowa na weekend

Weekendowe wycieczki to świetny sposób na spędzanie czasu. W pojedynkę, z partnerem, a może z całą rodziną. Nie ma znaczenia, w jakim składzie wyjeżdżamy, ważne, że jest okazja do wspólnego poznawania ciekawych zakątków kraju. Przykładem może być Ojców z wieloma atrakcjami w okolicy.

Sprawdź atrakcje Ojcowskiego Parku Narodowego

ojcowski park narodowy - atrakcjeOjców, a także Ojcowski Park Narodowy to jedne z wielu interesujących miejscówek w województwie małopolskim. Decydując się na wyjazd właśnie w tym kierunku, można się spodziewać mnóstwa ciekawych obiektów. Jeśli idzie o ojcowski park narodowy – atrakcje znajdą tam wielbiciele historii, przyrody czy spacerów. Na pewno warto wybrać się w tym kierunku, choć jest to park stosunkowo niewielki w porównaniu do wielu innych. Jeśli lubicie zaglądać do jaskiń, to traficie we właściwe miejsce. Jest ich tam mnóstwo, a ogólnie dostępne i uczęszczane przez turystów są popularne Jaskinia Łokietka i Jaskinia Ciemna. Na pewno warto je zwiedzić. Choć z drugiej strony pewnie nie każdy lubi chodzenie po korytarzach jaskiń. Na szczęście spacery po Dolinie Prądnika także są fantastycznym pomysłem, a czas spędzony w ten sposób to świetna możliwość obcowania z przyrodą. Poza tym można odwiedzić i zobaczyć wiele dawnych budynków, gospodarczych i mieszkalnych, zbudowanych z drewna lata temu. To przy okazji znakomita lekcja historii. I oczywiście obiekty, o których nie można zapominać, czyli zamek w Ojcowie oraz zamek w Pieskowej Skale. To miejsca, które muszą się znaleźć w programie pobytu w Ojcowskim Parku Narodowym.

Podsumowując, w czasie weekendu w tym miejscu można zobaczyć wiele interesujących obiektów i aktywnie spędzić wiele chwil. Wiadomo, że trzeba będzie też znaleźć czas na odpoczynek, ale spokojnie, miejsca, w których można coś zjeść albo napić się kawy, również bez problemu uda się znaleźć.