You are currently viewing Wkładka do zamkna, jednostronna i wygodna!

Wkładka do zamkna, jednostronna i wygodna!

Uszkodzenie wewnętrznych elementów zamka jest częstą przypadłością rozwiązań dostarczanych przez producentów drzwi w fabrycznym zestawie. Wykonanie tego typu części bywa różnej jakości, jednak niezależnie od niej sytuacje losowe chodzą po ludziach. W przypadku uszkodzonego wkładu warto zastanowić się nad nowym.

Wkładki do zamka – jednostronne zakluczenie

wkładka do zamka jednostronnaDrzwi zewnętrzne są jednym z najczęściej wykorzystywanych fragmentów wchodzących w skład całego budynku. Ułamany klucz to nie problem – wystarczy nowa wkładka do zamka Jednostronna gałka pozwala na komfortowe zamykanie drzwi wejściowych dla osób znajdujących się w budynku. Jest to wygodne rozwiązanie szczególnie gdy w domu znajdują się małe dzieci, które mogą nie poradzić sobie ze zwykłym zamkiem. Każdego dnia roboczego przechodzimy przez nie przynajmniej dwa razy, oczywiście, aby tak się stało, należy użyć klucza. Wystarczy przeliczyć liczbę domowników oraz przemnożyć przez liczbę dni w roku aby zrozumieć jak bardzo nadwyrężany jest mechanizm zakluczenia drzwi. Rozwiązania dostarczane w zestawie z drzwiami często charakteryzują się niską odpornością na warunki atmosferyczne, w związku z czym warto wybrać produkt cechujący się wykonaniem z nierdzewiejących materiałów. W przypadku tanich rozwiązań popularne jest wykorzystywanie stali niskiej jakości nieodpornej na wilgoć i wodę. Jednostronne rozwiązania to dobry pomysł gdy nie chce się nam szukać klucza.

Bez różnicy co jest powodem wymiany wewnętrznej części zamka, należy być świadomym tego, nie w sytuacji awarii nie trzeba narażać własnej kieszeni na duże wydatki. Zamiast wymiany całego zamka zaleca się zastosowanie nowej wkładki dobrej jakości, która swoją ceną prawdopodobnie zbliży się do bardzo budżetowych rozwiązań składających się z całego zamka.