You are currently viewing Szafa garderobiana do każdego wnętrza

Szafa garderobiana do każdego wnętrza

Jednym z największych bolączek użytkowników mieszkań jest przechowywanie przedmiotów codziennego użytku oraz dużej ilości ubrań. Zazwyczaj nie posiadamy oddzielnego pomieszczenia do zrobienia w nim garderoby, a naszą odzież musimy upychać w małe szafki i szuflady. Poza dużą komodą, gdzie możemy przechowywać bieliznę, dobrym pomysłem jest pojemna szafa.

Staranne wykonanie szaf ubraniowych do sypialni

szafy ubranioweObecnie istnieje możliwość zamówienia szafy na wymiar. Dzięki temu możemy zabudować każdą przestrzeń oraz wnękę, w taki sposób, aby przy ścianie nie było żadnych szpar i niepotrzebnej luki. Praktycznie szafy ubraniowe tego typu doskonale sprawdzą się w przytulnej sypialni oraz niewielkim przedpokoju. Zaletą tych mebli jest zestawienie dowolnej ilości przegród oraz półek, koszy i wieszaków na sukienki i płaszcze. Jeśli szafa jest duża warto jest zamontować w niej halogenowe oświetlenie. Jeżeli zaś nasze pomieszczenie nie jest obszerne, możemy zamówić drzwi przesuwne. Dodatkowo umieszczone lustro na drzwiach szafy, powiększy optycznie zarówno sypialnię jak i wąski korytarz. Zdarza się również, że posiadając już pojemną, wnękową szafę w przedpokoju, nie mieścimy się w niej z naszymi ubraniami. Dobrym rozwiązaniem jest dokupienie niewielkiej szafy na ubrania składającej się z jednej przegrody z półkami i drugiej na ubrania wiszące. Meble takie posiadają zazwyczaj także górną półkę na kapelusze i czapki.

Niezależnie od tego jaki rodzaj szafy na ubrania wybierzemy pamiętajmy, aby była ona dopasowana do pozostałych mebli w naszym mieszkaniu. Szafa umieszczona w sypialni powinna być podobna kolorem lub zdobieniem do stolika nocnego oraz ramy łóżka. Największy wybór szaf do zabudowy oraz wolnostojących posiadają producenci mebli, dlatego warto jest zapoznać się z ich ofertą.