You are currently viewing Specjalistyczne lakierowanie proszkowe

Specjalistyczne lakierowanie proszkowe

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem mojego wymarzonego samochodu sportowego. Był to mój cel już od wielu lat, jednak wreszcie się udało. Postanowiłem o niego odpowiednio zadbać, dzięki czemu będę się dodatkowo wyróżniał na ulicach mojego miasta. Do tego celu postanowiłem wykonać parę poprawek wizualnych.

Lakierowanie proszkowe elementów samochodu

lakierowanie proszkowe bydgoszczPrzede wszystkim zależało mi na zmianie koloru felg, dzięki czemu znacznie umożliwiłoby mi to wyróżnienie się na tle przeciętnego samochodu, gdzie praktycznie wszystkie z nich posiadają ten sam kolor felg. Ja wymarzyłem sobie je w kolorze ciemnoniebieskim, co postanowiłem w szybki sposób zrealizować. Do tego celu postanowiłem wykorzystać lakierowanie proszkowe Bydgoszcz to miasto w którym znajduje się parę warsztatów oferujących tego typu usługę, dlatego tez nie miałem zbyt dużego problemu z jej znalezieniem. Przede wszystkim ten typ malowania jest niesamowicie trwały, dzięki czemu moje felgi nie stracą zbyt szybko odpowiedniego koloru. Działa ono na zasadzie oddziaływania elektrostatycznego, gdzie naelektryzowane cząsteczki farby wtapiają się w metal na który są spryskiwane. Zabieg ten tworzy bardzo trwałe i głębokie połączenie, dzięki czemu uszkodzenia często nie mają wpływu na kolor. Jest to także rozwiązanie bardziej przyjazne dla środowiska, gdyż farba jest mniej toksyczna i jej nałożenie kosztuje nas mniej energii. Przede wszystkim tutaj wymagane są minimalnie dwie warstwy, gdzie przy standardowym lakierze metalicznym wykorzystuje się minimalnie cztery warstwy materiału.

Z efektu byłem niesamowicie zadowolony. Kolor jest bardzo żywy i trwały, nie widzę żadnych uszkodzeń pomimo częstego jeżdżenia po trudnym terenie. Lakier proszkowy posiada także dodatkową zaletę, jaką jest jego specyficzna tekstura, która doskonale prezentuje się właśnie na felgach pojazdu.