You are currently viewing Seria zegarków wojskowych od Garmina

Seria zegarków wojskowych od Garmina

Zegarki sportowe coraz częściej trafiają do służb mundurowych jako element wyposażenia. Mają one bowiem bardzo przydatną funkcję monitorowania stanu zdrowia i wysiłku, co przydaje się zwłaszcza podczas wykonywania zadań w terenie. Nie są jednak na tyle wytrzymałe, by znosić uszkodzenia na jakie narażone są w trakcie pracy w warunkach terenowych.

Profesjonalne zegarki taktyczne

garmin tactixWielu producentów zegarków sportowych zauważyło zapotrzebowanie służb mundurowych na takie urządzenia, dlatego też od jakiegoś czasu na rynku pojawiło się coraz więcej zegarków wielozadaniowych, przeznaczonych właśnie do użytku przez służby ochrony i personel mundurowy. Najbardziej rozpoznawalnym i wygodnym zegarkiem wielozadaniowym jest obecnie seria Garmin Tactix, przeznaczona dla zarówno cywilnych jak i mundurowych użytkowników. W tej serii zawierają się zarówno zegarki o bardzo prostej funkcjonalności, nie odbiegające zbytnio od zegarków sportowych, jak i modele bardzo zaawansowane, przydatne przede wszystkim dla użytkowników profesjonalnych. Wszystkie zegarki z serii Tactix są jednak dobrze przystosowane do trudnych warunków w jakich pracują użytkownicy będący częścią sił zbrojnych i służb mundurowych, posiadając nie tylko wytrzymałe, doszczelnione obudowy ale również powłokę antywstrząsową, chroniącą zegarek przed uszkodzeniami spowodowanymi zbyt mocnym uderzeniem.

Seria Tactix jest również całkowicie zgodna z oprogramowaniem przeznaczonym do pozostałych zegarków Garmina, i używa tych samych map które są również zawarte w urządzeniach nawigacyjnych. Oznacza to iż zegarki mogą być dowolnie personalizowane i ustawiane tak, by spełniały wszystkie wymagania użytkowników, i zawierały wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria elektroniczne, których nie mają fabrycznie.