You are currently viewing Prezent na chrzciny

Prezent na chrzciny

 

Przyjście na świat dziecka to ważne wydarzenie w każdej rodzinie. To ogromna radość nie tylko dla samych rodziców ale także dla pozostałych członków rodziny, którzy obdarowują maleństwo mnóstwem drobniejszych bądź większych prezentów.

Kolczyki ze złota to dobry prezent

złote kolczyki dla dziewczynkiMaluszek, który po urodzeniu wraca z młodą mamą do domu jest odwiedzany przez najbliższe osoby. Rodzina, znajomi przychodząc poznać nową, małą osobę przynoszą wszelkiego rodzaju artykuły niemowlęce: pieluszki, grzechotki, buciki czy ozdobne kartki z gratulacjami dla rodziców. Kolejną okazją do obdarowywania szkraba upominkami jest przyjęcie przez niego sakramentu chrztu świętego. Można powiedzieć, że jest to pierwsza bardzo ważna uroczystość dla dziecka – wkracza do wspólnoty wiernych. Dziadkowie i rodzice chrzestni zwykle starają się ofiarować dziecku droższe prezenty. Złote kolczyki dla dziewczynki to bardzo popularny obecnie prezent z okazji przyjęcia przez dziecko chrztu świętego. Nasze potomstwo oczywiście nie będzie zdawało sobie sprawy jeszcze na tym etapie życia z wartości prezentu jaki otrzymało, jednak za kilka lat można będzie poinformować młodą damę, że jest to biżuteria podarowana jej przez najbliższych w związku z chrztem. Często też kupowane są łańcuszki, jednak z ich założeniem trzeba będzie dłużej poczekać. Przekuwanie uszek u dziewczynek stało się współcześnie bardzo popularne, jest bezpieczne nawet dla kilkumiesięcznej pociechy, która nie będzie pamiętała ewentualnego, lekkiego bólu podczas przekuwania.

Mamy dziewczynek od pierwszych dni ich życia pragną, aby córeczka wyglądała pięknie. Eleganckie sukienki, lśniące balerinki, kokardki do włosów to chętnie wybierany asortyment. Złota biżuteria, którą można podarować małej dziewczynce doda jej jeszcze większego uroku.