You are currently viewing Porównanie cen okien drewnianych i PCV

Porównanie cen okien drewnianych i PCV

W starych budynkach bardzo często można się spodziewać wiekowych, drewnianych okien. Często są one nieszczelne, zniszczone zębem czasu. Kupując więc mieszkanie w starym budownictwie, warto zastanowić się nad tym, jakie okna zakupić do swojego nowego domu. Czy stare okna wymienić na produkty PCV czy może drewniane nowej generacji?

Ceny a konieczność konserwacji okien

ceny okien pcv bydgoszczMiędzy oknami PCV a produktami wykonanymi z drewna jest duża różnica. Te pierwsze są tańsze, ale poza tym wymagają także mniejszych starań. Okna drewniane mogą kosztować od około siedmiuset złotych za sztukę (w zależności od parametrów) do nawet dwóch tysięcy złotych. Tymczasem ceny okien pcv bydgoszcz zaczynają się już nawet od dwustu złotych za małe okno uchylne. Za sześćset złotych można już mieć drzwi balkonowe. Oczywiście, ceny różnią się w zależności od producenta, miasta czy od samych wymiarów i innych cech okien. Niektóre mogą być na przykład tylko uchylne, a inne można otworzyć na całą szerokość. To już zależy od indywidualnych upodobań i wymagań. W każdym razie cena nie jest jedyną różnicą między oknami z PCV a oknami drewnianymi. Różni je także konieczność renowacji i konserwacji. Okna drewniane wymagają, aby od czasu do czasu je pomalować, polakierować czy użyć innego specyfiku, aby nie traciły swoich właściwości. Przy oknach PCV nie ma konieczności wykonywania takich zabiegów, a więc kupujesz tylko okna i nie martwisz się o to, że się zniszczą czy będą nieszczelne. Jest to niewątpliwy plus dla osób, które nie mają czasu na wykonywanie prac konserwacyjnych. Niewątpliwie i jedne, i drugie produkty mają swoje zalety.

Tym, którym nie zależy jednak na tym, żeby okna „pracowały” tak, jak okna drewniane, a chcą mieć spokój i jednocześnie mają ograniczone finanse, zdecydowanie polecamy okna ze sztucznego tworzywa. Wówczas nie trzeba w ogóle poświęcać oknom swoich myśli i czasu.