You are currently viewing Pamiątkowe fotografie z czasów szkolnych

Pamiątkowe fotografie z czasów szkolnych

 

Podczas ostatnich porządków domowych znalazłem album ze zdjęciami z mojego dzieciństwa. Razem z żoną zamiast dokończyć sprzątanie spędziliśmy cały wieczór na przeglądaniu fotografii, co okazało się być fantastyczną rozrywką. Szczególnie podobały jej się zdjęcia z mojego dzieciństwa i czasów szkolnych, których w albumie nie brakowało.

Grupowe zdjęcia w szkołach

zdjęcia w szkole warszawaPo skończeniu oglądania fotografii doszliśmy do wniosku, że naprawdę szkoda, że coraz częściej odchodzi się od organizowania grupowych zdjęć każdej klasy w polskich szkołach, ale na szczęście jeśli chodzi o zdjęcia w szkole Warszawa jest miastem, gdzie fotografia szkolna przeżywa swój renesans, więc akurat my nie musimy obawiać się, że nasze dzieci nie będą miały tego typu pamiątek. W szkole, do której chodzi obecnie nasza córka organizowane są nawet sesje fotograficzne z wykorzystaniem różnego rodzaju rekwizytów, które są dostosowywane do wieku dzieci w danej klasie. Dzięki temu nawet starsze roczniki szczególnie dbające w dzisiejszych czasach o swoją reputację chętnie biorą udział w zdjęciach grupowych, ponieważ fotografowie wykazują się dużą kreatywnością a wykonywane dziś zdjęcia szkolne są po prostu naprawdę atrakcyjne nie tylko jako pamiątka na przyszłość, ale także jak zdjęcie, którym można pochwalić się przed znajomymi z innych szkół. Fotografia szkolna przeszła olbrzymią ewolucję od naszych czasów, co pozwala jej przetrwać w dobie smartfonów, gdzie praktycznie każdy ma zawsze przy sobie aparat.

Zdjęcia w szkołach są dziś nie tylko przykrym obowiązkiem, ale dniem na który wielu uczniów wręcz czeka przez dłuższy czas. Każda sesja jest wyjątkowa, a fotografowie prześcigają się w pomysłach, żeby uatrakcyjnić swoją ofertę dzięki którym samorząd uczniowski i przedstawiciele szkoły wybiorą właśnie ich do wykonania sesji w danym roku.