You are currently viewing Nowoczesne programy do monitorów

Nowoczesne programy do monitorów

Nowoczesne systemy sterowania wyposażeniem audiowizualnym umożliwiają operatorom niespotykaną precyzję dostrajania wyposażenia, aczkolwiek nie są one jedynym oprogramowaniem, potrzebnym w zaawansowanej sali konferencyjnej. Oprogramowanie do monitorów interaktywnych, jakie często nie jest używane razem z samymi monitorami, może bowiem w ogromny sposób wpłynąć na wygląd i przebieg dowolnego eventu.

Oprogramowanie prelekcyjne do monitorów interaktywnych

programy multimedialne do monitorów interaktywnychProgramy prelekcyjne są obecne na rynku od wielu lat, aczkolwiek zazwyczaj stosowano je tylko na niewielką skalę, gdyż albo były zbyt skomplikowane, albo miały za małe możliwości, często mniejsze niż nowoczesne systemy centralnego sterowania. Najnowocześniejsze programy multimedialne do monitorów interaktywnych, natomiast, są bodaj najbardziej zaawansowanym oprogramowaniem dostępnym obecnie na rynku. Umożliwiają one stworzenie i skonfigurowanie wszystkich funkcji urządzeń, oraz zaprogramowanie ich tak by były uruchamiane w wyszczególnionym momencie. Zawierają również osobne odtwarzacze multimedialne, służące do pokazów klipów filmowych czy nagrań, jak również przeglądarki zdjęć czy grafiki komputerowej, które mogą działać niezależnie od pozostałych części składowych. Takowe funkcje mogą być uruchamiane na bieżąco w trakcie trwania pokazu czy prelekcji, a dzięki temu znacznie urozmaicają rozbudowane eventy, często pozwalając na aktywny udział uczestników. Mimo rozbudowania, posiadają bardzo intuicyjny interfejs i sposób sterowania.

Programy te łączą w sobie funkcjonalność kilkunastu innych aplikacji, służących do przygotowywania prelekcji, i jako takie mogą w zupełności owe programy zastąpić. Są one również kompatybilne niemal z każdym modelem monitora, oraz dobrze współpracują z najpopularniejszymi systemami centralnego sterowania.