Każda kamienica powinna wybrać dobrego zarządcę

Kraków to bardzo urokliwe miasto z bardzo dużą liczbą starych kamienic. Mieszkanie w kamienicy jest marzeniem niektórych z nas. Musimy mieć jednak na uwadze, że zamieszkują ją również inni lokatorzy a stan techniczny fasad, dachów, czy klatek schodowych nie zawsze jest utrzymany w doskonałej formie. Administrator pomoże mieszkańcom w prowadzeniu spraw kamienic.

Administrowanie kamienic oddajemy w ręce profesjonalnych zarządców

zarządzanie kamienicami w KrakowieMieszkańcy kamienic zawsze powinni oddać zarządzanie całą nieruchomością w ręce profesjonalnego administratora, który będzie dbał o stan budynków i informował lokatorów, na co przeznaczane są płacone przez nich pieniądze, które wpłacają na przykład na fundusz remontowy. Warto mieć na uwadze, iż obecnie zarządzanie kamienicami w Krakowie to praktycznie standard. Mieszkańcy pozostawienie sami sobie nie zawsze będą w stanie kontrolować i zarządzać finansami kamienicy. Każda kamienica to wspólnota mieszkańców. W każdym miesiącu należy wyliczyć prawidłowo pomiary wody, zadbać o wywóz nieczystości, czy pamiętać o koniecznych pracach konserwacyjnych. Obecnie coraz częściej nie zajmują się tym sami mieszkańcy. Zazwyczaj powierzają oni zarząd nieruchomością administratorom zatrudniającym również księgowych, a także mających podpisane umowy z firmami, które zajmują się renowacją starych klatek schodowych, czy wyliczeniem zużycia wody, a także sprawdzaniem stanu piwnic. Kamienice bardzo często zniszczone i zaniedbane klatki schodowe, zdarzają się wybite okna, czy przeciekający na strychu dach. Administrator zwołuje będą zebrania wspólnot mieszkaniowych, na których podawane są informacje, jakie prace będą wykonywane w danym roku.

Niewątpliwie zarządzanie kamienicami w Krakowie nie należy do łatwych i przyjemnych. Zawsze trzeba bowiem mieć dobry kontakt z mieszkańcami. Pilnować kwot przeznaczanych na fundusz remontowy. Gdy na klatce przy schodach chwieją się poręcze administrator uzgadnia z mieszkańcami prace, które będą wykonywane w danym roku.