You are currently viewing Jakość centralnych odkurzaczy

Jakość centralnych odkurzaczy

Aby zachować higieniczną czystość, pozbyć się niebezpiecznych roztoczy, sierści zwierząt, a nawet ich zapachu, należy przynajmniej dwa razy w tygodniu sprzątać całe mieszkanie. Jeżeli mamy mały metraż, to nie jest to duży kłopot, jeżeli natomiast mamy duże mieszkanie, lub dom, to staje się to czasochłonną czynnością.

Gdzie zainstalować centralny odkurzacz?

centralne odkurzaczeDo wyboru mamy małe, ssące sprzęty AGD, przemysłowe odkurzacze, albo centralne, które świetnie się sprawdzają w domach jedno i wielorodzinnych, w których znajduje się co najmniej sześć pomieszczeń. Przenoszenie ze sobą odkurzacza w trakcie pracy jest niewygodne i mało praktyczne, dodatkowo krótki kabel i rura ssąca, ograniczają zasięg sprzętu. Dodatkowo hałas jaki wytwarzają ogólnie dostępne w sklepach z artykułami do gospodarstwa domowego odkurzacze, jest bardzo uciążliwy i słyszalny nawet poza domem. Najlepszym rozwiązaniem są centralne odkurzacze, które montuje się na ścianie w garażu, strychu, albo w kotłowni. Taka lokalizacja centralnego systemu, zapewnia cichą pracę w pomieszczeniach, w których sprzątamy. Pojemnik na brud i kurz jest dużo większy, niż w klasycznym odkurzaczu, przez co nie ma konieczności częstego opróżniania go. Zamontowana instalacja skutecznie zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, przez wypuszczenie poza mury domu, zassanego powietrza z roztoczami w trakcie sprzątanie. W każdym pomieszczeniu znajduje się mały kontakt, do którego jest podłączana długa, teleskopowa rura, którą odkurzamy całą powierzchnię.

Plusem takiego odkurzacza, jest brak widocznego sprzętu, niesamowicie cicha praca i bardzo mocny silnik, który jest w stanie wyłapać aż dziewięćdziesiąt dziewięć procent wszystkich bakterii i zanieczyszczeń. Doskonale się sprawdza przy domownikach z alergiami, ponieważ skutecznie usuwać ich źródła.