You are currently viewing Jakie są objawy zanieczyszczonego przepływomierza?

Jakie są objawy zanieczyszczonego przepływomierza?

Element jakim jest przepływomierz powietrza odpowiedzialny jest za prawidłowy pomiar całego powietrza, które wpływa przez kanał dolotowy do zamontowanej w samochodzie jednostki napędowej, a następnie przekazywanie tych informacji do specjalnego sterownika nazywanego ECU. Sygnał ten jest wykorzystywany aby dobrać dokładną dawkę paliwa, które trzeba wstrzyknąć do silnika. 

Szybka wymiana przepływomierza w renault 

przepływomierz renault scenic 1.9 dciZanieczyszczenia wszelkiego rodzaju za w pełni odpowiedzialne za blokowanie pełnego przepływu w przepływomierzach. Doprowadza to do sytuacji w której trzeba taki element wymienić lub przeczyścić. Wszelkiego rodzaju brudy takie jak kurz oraz różnego rodzaju pyły dostają się do przepływomierza wraz z zasysanym powietrzem. Stopniowe oraz regularne zabrudzanie części może doprowadzić do jej awarii. Od kilku lat pracuję jako mechanik samochodowy i bardzo często wymieniam tą część. Kilka dni temu musiałem właśnie dokładnie przejrzeć przepływomierz Renault scenic 1.9 dci w którym był zamontowany było w bardzo dobrym stanie technicznym, a klient skarżył się na braki mocy, gaśniecie silnika oraz dużo większe zużycie paliwa. Objawy takie od razy skojarzyłem z błędnie działającym przepływomierzem. Podczas przeprowadzonego testu okazało się, że element należy wymienić na nowy. Wymiana tego elementu idzie szybko i sprawnie dobrze wyszkolony mechanik wymieni ten element bez najmniejszych problemów. Należy jedynie dobrać odpowiedni przepływomierz przeznaczony do konkretnego modelu samochodu. Po ukończeniu montażu części kultura pracy silnika była odczuwalna od razu. Wszystkie objawy wymienione wyżej zniknęły. 

Podsumowując jeśli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości w pracy jednostki napędowej zamontowanej pod maską naszego samochodu, zaleca się bezzwłoczne udanie się do mechanika samochodowego w celu przeprowadzenia kontroli wszystkich najważniejszych elementów odpowiedzialnych za prawidłową pracę jednostki napędowej.