You are currently viewing Jaki rower na komunię dla chłopca?

Jaki rower na komunię dla chłopca?

Najczęściej kupowanym prezentem na komunię od wielu dekad jest rower i zegarek. I jedno i drugie można kupić zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki. Rowery cieszą się dużą popularnością, bo można je kupić za w miarę rozsądne pieniądze. Dla chłopca najlepszy może być rower górski, szosowy lub trekkingowy, ale najczęściej wybierane są rowery górskie.

Najczęściej kupowane są rowery górskie i szosowe

rower szosowy rometW sklepach rowerowych przed majem, w którym zawsze odbywają się uroczystości komunijne, panuje bardzo duży ruch. Większość klientów szuka rowerów właśnie z myślą o kupieniu ich na prezent komunijny. Wtedy też zatowarowanie w sklepach rowerowych stanowią głównie rowery dziecięce. Najczęściej kupowane są oczywiście rowery górskie, ponieważ dla każdego chłopca marzeniem jest posiadanie własnego „górala”. Jednak ostatnio coraz większą popularnością cieszy się rower szosowy Romet, który pozwala na bardzo szybką jazdę po drogach asfaltowych. Zainteresowanie tymi modelami wynika najpewniej z tego, że w naszym kraju powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych. Zarówno po nich jak i po asfalcie najlepiej jeździ się rowerami o bardzo cienkich oponach, a takimi właśnie jeździ się korzystając z rowerów szosowych. No ale nie zmienia to faktu, że cały czas najczęściej wybierane są rowery górskie. Chociaż paradoksalnie mało które dziecko ma okazję wypróbować jazdy na rowerze na prawdziwej górskiej trasie.

Szukając roweru na komunię dla chłopca najlepiej od razu wybrać się do profesjonalnego sklepu rowerowego, w którym sprzedawcy doradzą wybór odpowiedniego modelu. Teraz rodzaj roweru dopiera się pod kątem lokalizacji, w której się mieszka i nawierzchni tras rowerowych, które ma się w pobliżu. Szosówki sprawdzają się najlepiej na asfalcie i ścieżkach rowerowych.