You are currently viewing Jak wygląda leasing Ukrainców?

Jak wygląda leasing Ukrainców?

Poszukując możliwości legalnego zatrudnienia obywateli Ukrainy, warto zwrócić się o pomoc do doświadczonych agencji pośrednictwa pracy. Tego rodzaju firmy działają zwykle na terenie Ukrainy oraz Polski, oferując korzystne warunki współpracy z zakresu usługi leasingu wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. 

Agencja prowadząca leasing pracowników 

leasing pracowników z ukrainyNajważniejsze, aby podjąć współpracę ze sprawdzoną i polecaną przez innych agencją, która działa w pełni legalnie i w imieniu klienta załatwi wszystkie niezbędne formalności. Agencja załatwia pozwolenia o pracę i pobyt w Polsce, organizuje zakwaterowanie oraz transport dla obcokrajowców a następnie oferuje profesjonalny leasing pracowników z Ukrainy – z dopasowaniem ich kwalifikacji oraz doświadczenia, które są wymagane przez przyszłego pracodawcę. Leasing to korzystne rozwiązanie ze względu na podpisanie jednej umowy wyłącznie z agencją, z którą ustalane są wszystkie szczegóły zatrudnienia. To pracodawca decyduje czy chce wynająć pracowników na długi czy może krótki okres czasu. Wszystkie płatności związane z wykonywaniem obowiązków na miejscu zatrudnienia są wypłacane bezpośrednio pośrednikowi, który następnie rozlicza się osobno z każdym pracownikiem. To wygodna opcja, która pozwala uzyskać wykwalifikowanych fachowców na dowolny okres czasu niemal „od ręki” – nie traci się czasu na ogłoszenia i rekrutacje.

Na rynku działa coraz więcej agencji zajmujących się leasingiem pracowników pochodzących ze wschodu, dlatego dobrze wcześniej zapoznać się z opiniami na ich temat. Mowa tutaj głównie o jakości świadczonych usług i warunkach współpracy z polskimi przedsiębiorcami. Kluczowa jest także znajomość języka polskiego przez zatrudniane osoby lub dostępność tłumacza na miejscu.