You are currently viewing Ile kosztuje skuter inwalidzki?

Ile kosztuje skuter inwalidzki?

 

Osoby z niepełnosprawnością lub te, które mają problem z poruszaniem się, bardzo często rezygnują ze wszystkiego i zamykają się w czterech ścianach. Jednak nie można pozwolić, by taka sytuacja miała miejsce i w naszym kręgu, dlatego trzeba dbać o aktywizowanie takich osób. 

Które skutery inwalidzkie są najlepsze?

wózek skuter inwalidzkiNie ukrywajmy, osoby, które mają problem z poruszaniem się, bardzo często zdane są na pomoc innych, najczęściej swoich bliskich. Jest to dla chorych czasem krepujące, czasem frustrujące, ponieważ nikt nie lubi się czuć zależnym od pomocy. Dlatego też warto zastanowić się nad kupnem wózka inwalidzkiego w formie skutera. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które są niepełnosprawne, jak i dla tych dotkniętych otyłością i chorobami układu krążenia, gdzie nadmierny wysiłek jest niewskazany. Taki skuter to pojazd nowoczesny i bardzo praktyczny. Można nim wjechać do sklepu, można pojechać na przejażdżkę w formie spaceru, można odwiedzić znajomych. Przykłady da się mnożyć bez końca. Wózek skuter inwalidzki jest pojazdem silnikowym, zasilanym z akumulatora. Zatem jest to pojazd elektryczny, który wymaga ładowania. Na szczęście jest to krótki cykl i po kilku, mniej więcej, trzech-czterech godzinach, wózek-skuter jest już ponownie gotowy do użytku. Koszt takich pojazdów jest mocno zróżnicowany, bowiem znajdziemy pojazdy za nieco ponad tysiąc złotych, ale też takie, które kosztują kilka tysięcy. Natomiast w profesjonalnych sklepach internetowych znajdziemy też oferty skuterów używanych.

Ludzie, którzy są dotknięci niepełnosprawnością lub też ograniczeniami w sferze poruszania się, potrzebują pojazdu, którym mogliby się przemieszczać w dowolnym momencie. Tego rodzaju wózki może nie są tanie, ale zdecydowanie warto w nie zainwestować.